 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mishomvp Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2004 Мнения: 2357 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Чет Юли 13, 2006 16:19 Заглавие: |
|
|
| Петров написа: | | Тези батерии са геллови - електролита им е под формата на гел. може да се възстановят до някъде чрез измиване на гела с дестилирана вода и зареждането им с нов електролит но след това не бива да се поставят в устройства заради киселинните пари които отделят. |
Общо взето и да ги възстановя след това няма как да ги сложа в UPS-са защото става лошо за хората, който обитават това място така да се каже ..
Така, че може би само ще изчистя с дестилирана вода( преди малко си я купих от магазина 90ст струва и ще се опитам да направя нещо, някъде даже имах уред за мерене на гъстота на електролита, но трябва да го намеря и сярна киселина трябва да намеря. И ще пробвам просто за начинанието, но явно ще трябват нови батерии ако не са много скъпи ако не ще си взема по-добре нов UPS. Този UPS e някакъв измислен "GUARD" 1000VA, но за сега такъв Ще взема да сложа два големи акумолатори вънка някъде по 50Ah и ще си реша проблема Сигурно с такъв ще изкара доста време
Туи е до днеска късно вечер или утре ще си поиграя с тези акумолатори... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Palev Активен потребител

Регистриран на: 19 Май 2006 Мнения: 88 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Чет Юли 13, 2006 18:07 Заглавие: |
|
|
| ако става дума за оловен акумулатор-не подлежи на ,,реставрация,,-получава се ефект на сулфатизация/които е необратим/ а за никел-кадмииевите,те си имат цикъл ,,заряд-разряд,, около 1000 пъти.след това изхвърляш акумулатора на подходящо място-също не полежат на ,,реставрация,,. Цялата работа е че не е изгодно да си губиш времето,а и камерата колкото да е стара си иска своето т.е енергия за да работи/вариант е да отвориш батерията и да смениш елементите защото съвременните са по-добри и издържат повече/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Юли 13, 2006 18:19 Заглавие: |
|
|
| Palev написа: | | ако става дума за оловен акумулатор-не подлежи на ,,реставрация,,-получава се ефект на сулфатизация/които е необратим/ а за никел-кадмииевите,те си имат цикъл ,,заряд-разряд,, около 1000 пъти.след това изхвърляш акумулатора на подходящо място-също не полежат на ,,реставрация,,. Цялата работа е че не е изгодно да си губиш времето,а и камерата колкото да е стара си иска своето т.е енергия за да работи/вариант е да отвориш батерията и да смениш елементите защото съвременните са по-добри и издържат повече/ |
За всичко си има чалъми
И за сулфатизиралите оловни не си прав! Мнооого ги обичам  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ditronix Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005 Мнения: 2817 Местожителство: Провадия
|
Пуснато на: Чет Юли 13, 2006 19:58 Заглавие: |
|
|
Струва ли си да се бъркат химии,след като тези батерии вече ги има навсякъде и струват по-малко от нервите и усилията,които някой тук е готов да изхаби за "реставрация"  _________________ Не е важно кой си,а колко струваш!
DRL модули за всички видове автомобили! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Юли 13, 2006 20:06 Заглавие: |
|
|
| Ditronix написа: | Струва ли си да се бъркат химии,след като тези батерии вече ги има навсякъде и струват по-малко от нервите и усилията,които някой тук е готов да изхаби за "реставрация"  |
Въпрос на вкус, умения и предпочитания.
И не винаги (особенно в последно време) съотношението нерви-цена-качество е в полза на нервите  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
UPS Гост
|
Пуснато на: Чет Юли 13, 2006 22:36 Заглавие: Смяна на батерии |
|
|
| Имам UPS 600VA дърци около 15 - 20 мин. Батерията му е 12V 7.2Ah, зарежда се доста бързо. Чудех се на нейното място може ли да се сложи оловна батерия от скутер или кола, и ще стигне ли зарядният ток който дава UPS-а. Колко ще е времето на заряд. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Юли 14, 2006 15:17 Заглавие: |
|
|
| Ditronix написа: | Струва ли си да се бъркат химии,след като тези батерии вече ги има навсякъде и струват по-малко от нервите и усилията,които някой тук е готов да изхаби за "реставрация"  |
За малки и евтини батерии не.
Но за скъпите станционни, електрокарни да, а и за автомобилните може да се замисли човек
И както написа RC
Въпрос на вкус, умения и предпочитания.
| UPS написа: | | Имам UPS 600VA дърци около 15 - 20 мин. Батерията му е 12V 7.2Ah, зарежда се доста бързо. Чудех се на нейното място може ли да се сложи оловна батерия от скутер или кола, и ще стигне ли зарядният ток който дава UPS-а. Колко ще е времето на заряд. |
Може  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Palev Активен потребител

Регистриран на: 19 Май 2006 Мнения: 88 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Пет Юли 14, 2006 15:52 Заглавие: |
|
|
| ти го опъни един електрокар да носи цял ден по 1000-1500 кила или някои смотан дизел със втора употреба и само след два дни заряд-разряд ще ти писне и бегом в магазина за нов.Ако пък колата е натъпкана съ електроника /както са повечето нови коли/ела виж за какво иде реч.Просто не си струва ядовете. За зимата просто-няма и да я почне един,, дизелов ,,акумулатор. Преди като имаше дефицит си заслужаваше, но сега не |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Юли 14, 2006 17:30 Заглавие: |
|
|
Palev
Написал съм сулфатизирани а не разрушени оловни акумулаторри. сулфатизацията след обработка се премахва напълно и батерията си възстановява 85- 90% от капацитета. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
valentin subashov Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2005 Мнения: 233 Местожителство: Враца
|
Пуснато на: Пет Юли 14, 2006 19:57 Заглавие: |
|
|
| Palev написа: | | ако става дума за оловен акумулатор-не подлежи на ,,реставрация,,-получава се ефект на сулфатизация/които е необратим/ а за никел-кадмииевите,те си имат цикъл ,,заряд-разряд,, около 1000 пъти.след това изхвърляш акумулатора на подходящо място-също не полежат на ,,реставрация,,. Цялата работа е че не е изгодно да си губиш времето,а и камерата колкото да е стара си иска своето т.е енергия за да работи/вариант е да отвориш батерията и да смениш елементите защото съвременните са по-добри и издържат повече/ |
Що така бе Palev.Ами ние в подстанцията която работя на нашите никел-кадмиеви акумулатори на всеки 3 години им сменяме електролита и си ги ползваме-всички елементи са руско производство 1969-1972 година.И задължително им правим тест за годност поне веднъж в месеца. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|