Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ОЛОВНИ АКУМУЛАТОРИ
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2006 16:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Петров написа:
Тези батерии са геллови - електролита им е под формата на гел. може да се възстановят до някъде чрез измиване на гела с дестилирана вода и зареждането им с нов електролит но след това не бива да се поставят в устройства заради киселинните пари които отделят.


Общо взето и да ги възстановя след това няма как да ги сложа в UPS-са защото става лошо за хората, който обитават това място така да се каже ..
Така, че може би само ще изчистя с дестилирана вода( преди малко си я купих от магазина 90ст струва Smile и ще се опитам да направя нещо, някъде даже имах уред за мерене на гъстота на електролита, но трябва да го намеря и сярна киселина трябва да намеря. И ще пробвам просто за начинанието, но явно ще трябват нови батерии ако не са много скъпи ако не ще си взема по-добре нов UPS. Този UPS e някакъв измислен "GUARD" 1000VA, но за сега такъв Smile Ще взема да сложа два големи акумолатори вънка някъде по 50Ah и ще си реша проблема Smile Сигурно с такъв ще изкара доста време Smile
Туи е до днеска късно вечер или утре ще си поиграя с тези акумолатори...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Palev
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 19 Май 2006
Мнения: 88
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2006 18:07    Заглавие: Отговорете с цитат

ако става дума за оловен акумулатор-не подлежи на ,,реставрация,,-получава се ефект на сулфатизация/които е необратим/ а за никел-кадмииевите,те си имат цикъл ,,заряд-разряд,, около 1000 пъти.след това изхвърляш акумулатора на подходящо място-също не полежат на ,,реставрация,,. Цялата работа е че не е изгодно да си губиш времето,а и камерата колкото да е стара си иска своето т.е енергия за да работи/вариант е да отвориш батерията и да смениш елементите защото съвременните са по-добри и издържат повече/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 1246
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2006 18:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Palev написа:
ако става дума за оловен акумулатор-не подлежи на ,,реставрация,,-получава се ефект на сулфатизация/които е необратим/ а за никел-кадмииевите,те си имат цикъл ,,заряд-разряд,, около 1000 пъти.след това изхвърляш акумулатора на подходящо място-също не полежат на ,,реставрация,,. Цялата работа е че не е изгодно да си губиш времето,а и камерата колкото да е стара си иска своето т.е енергия за да работи/вариант е да отвориш батерията и да смениш елементите защото съвременните са по-добри и издържат повече/


За всичко си има чалъми Laughing

И за сулфатизиралите оловни не си прав! Мнооого ги обичам Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2006 19:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Струва ли си да се бъркат химии,след като тези батерии вече ги има навсякъде и струват по-малко от нервите и усилията,които някой тук е готов да изхаби за "реставрация" Question
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2006 20:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Ditronix написа:
Струва ли си да се бъркат химии,след като тези батерии вече ги има навсякъде и струват по-малко от нервите и усилията,които някой тук е готов да изхаби за "реставрация" Question

Въпрос на вкус, умения и предпочитания.
И не винаги (особенно в последно време) съотношението нерви-цена-качество е в полза на нервите Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
UPS
Гост





МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2006 22:36    Заглавие: Смяна на батерии Отговорете с цитат

Имам UPS 600VA дърци около 15 - 20 мин. Батерията му е 12V 7.2Ah, зарежда се доста бързо. Чудех се на нейното място може ли да се сложи оловна батерия от скутер или кола, и ще стигне ли зарядният ток който дава UPS-а. Колко ще е времето на заряд.
Върнете се в началото
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 1246
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Юли 14, 2006 15:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Ditronix написа:
Струва ли си да се бъркат химии,след като тези батерии вече ги има навсякъде и струват по-малко от нервите и усилията,които някой тук е готов да изхаби за "реставрация" Question


За малки и евтини батерии не.

Но за скъпите станционни, електрокарни да, а и за автомобилните може да се замисли човек Laughing
И както написа RC
Въпрос на вкус, умения и предпочитания.

UPS написа:
Имам UPS 600VA дърци около 15 - 20 мин. Батерията му е 12V 7.2Ah, зарежда се доста бързо. Чудех се на нейното място може ли да се сложи оловна батерия от скутер или кола, и ще стигне ли зарядният ток който дава UPS-а. Колко ще е времето на заряд.


Може Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Palev
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 19 Май 2006
Мнения: 88
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Пет Юли 14, 2006 15:52    Заглавие: Отговорете с цитат

ти го опъни един електрокар да носи цял ден по 1000-1500 кила или някои смотан дизел със втора употреба и само след два дни заряд-разряд ще ти писне и бегом в магазина за нов.Ако пък колата е натъпкана съ електроника /както са повечето нови коли/ела виж за какво иде реч.Просто не си струва ядовете. За зимата просто-няма и да я почне един,, дизелов ,,акумулатор. Преди като имаше дефицит си заслужаваше, но сега не
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 1246
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Юли 14, 2006 17:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Palev

Написал съм сулфатизирани а не разрушени оловни акумулаторри. сулфатизацията след обработка се премахва напълно и батерията си възстановява 85- 90% от капацитета.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
valentin subashov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Юли 2005
Мнения: 233
Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Пет Юли 14, 2006 19:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Palev написа:
ако става дума за оловен акумулатор-не подлежи на ,,реставрация,,-получава се ефект на сулфатизация/които е необратим/ а за никел-кадмииевите,те си имат цикъл ,,заряд-разряд,, около 1000 пъти.след това изхвърляш акумулатора на подходящо място-също не полежат на ,,реставрация,,. Цялата работа е че не е изгодно да си губиш времето,а и камерата колкото да е стара си иска своето т.е енергия за да работи/вариант е да отвориш батерията и да смениш елементите защото съвременните са по-добри и издържат повече/

Що така бе Palev.Ами ние в подстанцията която работя на нашите никел-кадмиеви акумулатори на всеки 3 години им сменяме електролита и си ги ползваме-всички елементи са руско производство 1969-1972 година.И задължително им правим тест за годност поне веднъж в месеца.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals