Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ОЛОВНИ АКУМУЛАТОРИ
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Palev
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 19 Май 2006
Мнения: 88
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Пет Юли 14, 2006 22:55    Заглавие: Отговорете с цитат

ами смени електролита на капсулована батерия за видеокамера като си толкоз отворен.Първо провери за какво пита човека/видеокамера/А за вашите в подстанцията дето ми ги пишеш че им сменяте електролита и ги тествате на месец са изпълнение за военни цели но те само поддържат като авариино захранване релеините защити и някоя друга авариина лампа. При условие че я натовариш не се знае дали ще успее и едно АПВ да изкара без непрекъснат подзаряд нищо че е с голям капацитет. И аз съм в тоя бранш и ми е ясно че излиза скъпо да се смени батерия в подстанция но ние сме си такива че трябва подмяна на съоръжения но не го правим/такава е политиката особено във частни ведомства/ Задълбахме много темата за едно елементарно питане-дали е изгодно ...... или не, всеки изразява мнение,но вашето си е чисто заяждане със такива като мен дето споделят наи-вече от натрупан опит а не от суха теория

С УВАЖЕНИЕ Палев
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Съб Юли 15, 2006 0:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Моля Ви не се карайте ! ... От тези батерии сигурно нищо няма да стане за това ми препоръчайте от къде може да взема 2 броя батерии за UPS 12V 7Ah. Интересуват ме колко струват качествени батерии, защото тези се скапаха на първата година ... И ако може да ми предложите и някакви средно качество батерии т.е цена/качество Smile
Благодаря
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Palev
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 19 Май 2006
Мнения: 88
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Съб Юли 15, 2006 8:43    Заглавие: Отговорете с цитат

провери за акумулаторни батерии които се ползват при офисаларми.Те са капсуловани и не се нуждаят от поддръжка.Оловни са и имат горе-долу такъв модел около 6-7 Ач.Не съм сигурен за цена но мисля че бяха около 20 лева/ориентировъчна цена/ Само дали ще имаш място да ги събереш в юпиеса .Като цяло са траини зашото седят монтирани по разни външни сирени на алармите а там са подложени на здрав тормоз относно климатичните условия-при теб няма да е така,ще са на сухо и топло


С УВАЖЕНИЕ ПАЛЕВ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Съб Юли 15, 2006 20:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги,доколкото помня ставаше дума за батерия с капацитет 2,3 Аh.Тези батерии се намират лесно-в КОНРАД ги има и струват под 15 лева доколкото помня.Друг е въпросът,ако някой е решил да се занимава заради идеята или експириънса с тези неща.
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Съб Юли 15, 2006 22:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Ditronix написа:
Колеги,доколкото помня ставаше дума за батерия с капацитет 2,3 Аh.Тези батерии се намират лесно-в КОНРАД ги има и струват под 15 лева доколкото помня.Друг е въпросът,ако някой е решил да се занимава заради идеята или експириънса с тези неща.


Ditronix бъркаш Smile виж няколко поста по-горе и ще разбереш, че става дума за 12V 7Ah Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Нед Юли 16, 2006 22:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
здравейте, знае ли някай как мога да рециклирам стара оловна акумулаторна батерия. попадна ми стара видеокамера чиято батерия за мое учудване се оказа 12V, 2,3A/h оловна (след като се опитах да я отворя, под залепения капак се показаха отворите на клетките, които бяха запушени с гумени тапички). Напълних летките с преварена вода и батерията даде признаци на живот, напрежението и достигна 8V и позволи заряд. Започнах да я зареждам и след около час зарядното изключи. Включих я в камерата и след като сложих касета отново ми даде че е изхабена. Сега я зареждам отново но ви моля за съвет как точно мога да я рециклирам

Първият пост от темата.........Следя я от самото начало,а не от няколко поста по-горе Mr. Green Mr. Green
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals