| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Юли 18, 2006 21:40 Заглавие: Проблем с ВО на шаси РТ-11 |
|
|
Зациклих , ТВ е Sirius с шаси РТ-11, ВО е със TDA3653B. Напрежението на
6 и 9 крак е 24,5в. Проблема е че растера е свит до 15-ина см. Регулатора R602 действа но не разпъва достатъчно. Сменени ел.кондензатори, ИС, С624, останалите елементи са проверени. Дайте идея някаква че зациклих вече. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ILIAN Опитен потребител

Регистриран на: 04 Мар 2005 Мнения: 281 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Вто Юли 18, 2006 22:06 Заглавие: |
|
|
| Виж евентуално захранването на рампа ,на 42 крак на TDA8362,R140 - 3.9 Mo от 33 те волта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Юли 18, 2006 22:31 Заглавие: |
|
|
Не изскочи от там заека, има си ги 2,4в, и R 140 си е здраво А , и TDA8362 смених за проба, ядец  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Boiko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Апр 2004 Мнения: 547 Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Сря Юли 19, 2006 8:04 Заглавие: |
|
|
| Boiko написа: | | А нискоомния резистор-датчик за обратната връзка R624 и кондензатора C625 до него? | Виж в някоя от веригите на TDA3653B дали няма дросел на които в паралел има керами4ен кондензатор.ако има смени керамиката.Провери колко ома то дава бобината за во |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Юли 19, 2006 8:11 Заглавие: |
|
|
| Колеги, благодаря за отзивчивостта, заека изскочи от ликажен ценер на 33в, D14, още в захранването, заблудил съм се и вместо 33 даваше 12-13в. от там и напрежението на 42 крак на TDA8362 е било не 2,7 а 2,4в. Сега остана да оправя и звука, че явно дефектите са били коплексни, но момчето което ми донесе ТВ не ми каза как е станала работата, може би е било токов удар, кой знае. Ще сменя TDA 7056 пък ще видим. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|