 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Юли 24, 2006 10:51 Заглавие: |
|
|
Едно малко уточнение,трябва да съобразиш и на какво ще мериш температура,ако е среда с малък топлинен капацитет(газ,порест материал),1mA ток през платината е твърде много,ще се получи саморазгряване,което ще ти даде грешка.Може да се наложи да ползваш 100 микроампера.Pt100 фабрично са с 3 проводника за трипроводно мерене.Бих ти препоръчал програмируем източник на ток REF200
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/56860/BURR-BROWN/REF200.html |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мульо Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 929 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Юли 24, 2006 15:52 Заглавие: |
|
|
Като гледам, питащия май не проявява вече интерес, ама нейсе.
| Stoy40 написа: | | Pt100 фабрично са с 3 проводника за трипроводно мерене. |
Pt 100 стандартно се произвеждат 2,3 и 4-проводни / http://www.tempatron.co.uk/rtd.htm /. Четирипроводната е предназначена именно за измерване по начина по който той иска. Макар, че са малко случаите в които се търси чак толкова голяма точност. Трипроводната дава достатъчно голяма за повечето практически случаи. Предполагам, че пак се прави дипломна работа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|