| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
bkd.dkb Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2005 Мнения: 119 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Юли 24, 2006 18:52 Заглавие: BUSH ЗАХРАНВАНЕ |
|
|
ТВ-то е със TDA 4605 и BUZ 77 в захранването.Проблема е в първичната част,като съм сменил кондензаторите и TDA4605.Шасито еVESTEL 11AK08-14 и ако някой има схемата,моля да я изпрати  _________________ BKD |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobitv Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 825 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Юли 24, 2006 18:59 Заглавие: |
|
|
| Имате поща. Шасито не е точно същото, но изпълнението е еднакво.Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Юли 24, 2006 19:47 Заглавие: Re: BUSH ЗАХРАНВАНЕ |
|
|
| bkd.dkb написа: | ТВ-то е със TDA 4605 и BUZ 77 в захранването.Проблема е в първичната част,като съм сменил кондензаторите и TDA4605.Шасито еVESTEL 11AK08-14 и ако някой има схемата,моля да я изпрати  |
Високоомния резистор ако не иска да тръгне  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bkd.dkb Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2005 Мнения: 119 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Юли 24, 2006 20:09 Заглавие: |
|
|
Захранването се мъчи да тръгне.като разкача 110В се самовъзбужда и ако не го изключиш всички вторични "хфърчат" нагоре.Мисля ,че трябва да поровя първичната част и благодаря за схемата/дай боже да съвпада/  _________________ BKD |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Юли 24, 2006 20:33 Заглавие: |
|
|
Изпращам Ви две схеми на това шаси,дано Ви помогнат. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
shopov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Мар 2005 Мнения: 403
|
Пуснато на: Пон Юли 24, 2006 20:39 Заглавие: |
|
|
Отка4и втори4ните вериги ,зака4и лампа 60 вата на В+ , виж
какво напрежение излиза и така търсиш повредата докато дойде 110В. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пон Юли 24, 2006 21:19 Заглавие: Re: BUSH ЗАХРАНВАНЕ |
|
|
| bai_tishan написа: | | bkd.dkb написа: | ТВ-то е със TDA 4605 и BUZ 77 в захранването.Проблема е в първичната част,като съм сменил кондензаторите и TDA4605.Шасито еVESTEL 11AK08-14 и ако някой има схемата,моля да я изпрати  |
Високоомния резистор ако не иска да тръгне  |
Високоомните резистори са важна част! Два са, не ги мери, а сменявай с нови. Единия е около 270к., а другия може да е 680к. или 820к. При неизправност, довеждат до дефектиране на транзистора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Юли 24, 2006 21:21 Заглавие: Re: BUSH ЗАХРАНВАНЕ |
|
|
| mitachi написа: | | .... Единия е около 270к., а другия може да е 680к. или 820к. При неизправност, довеждат до дефектиране на транзистора. |
А ако транзистора е държелив и до странни проявления от описания тип. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пон Юли 24, 2006 21:25 Заглавие: Re: BUSH ЗАХРАНВАНЕ |
|
|
| RC написа: | | mitachi написа: | | .... Единия е около 270к., а другия може да е 680к. или 820к. При неизправност, довеждат до дефектиране на транзистора. |
А ако транзистора е държелив и до странни проявления от описания тип. |
Не знам, само това е първата работа която проверявам. Ако съпротивленията са металослойни, малко е вероятноста да е от тях. Само че никой не иска да доставя такива?
Не съм имал проблеми с транзистори. Обикновенно се оказва друга причина. TDA4605 e капризна към тия съпротивления. А и на TDA4600/01 съм забелязал подобен проблем, но по редко. Тя понеже е по стара, и слагаха по качествени елементи около нея. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юли 25, 2006 11:53 Заглавие: |
|
|
| bkd.dkb написа: | Захранването се мъчи да тръгне.като разкача 110В се самовъзбужда и ако не го изключиш всички вторични "хфърчат" нагоре.Мисля ,че трябва да поровя първичната част и благодаря за схемата/дай боже да съвпада/  | Нещата, които задължително трябва да провериш са от обратната връзка за контрол на напрежението, а именно: R812, D807, C817, R813, VR801, ZD809 и R820. Добре е докато работиш и мериш да използваш съвета на shopov. Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|