| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Юли 25, 2006 18:19 Заглавие: Samsung шаси P69SA1 - не спира при търсене на програми |
|
|
| Шасито е P69SA1, смених кондензаторчето във филтъра Т104, ефект няма. Напрежението при сигнал на 41 краче на процесора е 5,25 в.(идва от 4 краче на TDA8362 през резистор 100к), без сигнал е 0 в. Означава ли това че процесора е за смяна? Или има нещо което пропускам? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Юли 25, 2006 18:30 Заглавие: |
|
|
| 41 крак е Ident, а на 19-ти какво става? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Юли 25, 2006 19:06 Заглавие: |
|
|
Въпроса е решен, явно ще трябва да се ходи на очен лекар , вместо 67 пф съм сложил 27пф кондензаторче, оттам и Т104 е работело на хармоник сигурно. След поставяне на нормална стойност всичко си дойде на местото. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
G_ANEV Опитен потребител

Регистриран на: 26 Окт 2003 Мнения: 1409 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Вто Юли 25, 2006 19:25 Заглавие: кондензатор |
|
|
| Жоро който не работи той не греши . На всеки може да се случи . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Юли 25, 2006 20:19 Заглавие: |
|
|
| Какъв извод си направих аз - сваляйте внимателно кондензаторчето от филтъра и го мерете за да се ориентирате каква стойност да сложите на негово место. Верно - пипкава работа си е но поне няма да има ядове после! И се ориентирайте по навиването на феритната сърцевина! Трябва да е почти на същото положение както си е била. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
G_ANEV Опитен потребител

Регистриран на: 26 Окт 2003 Мнения: 1409 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Вто Юли 25, 2006 20:29 Заглавие: кондензатор |
|
|
| Аз по принцип не обичам да въртя съцевини ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Юли 25, 2006 22:08 Заглавие: Re: кондензатор |
|
|
| G_ANEV написа: | | Аз по принцип не обичам да въртя съцевини ! |
Тук е неизбежно почти, след смяна на кондензатора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
G_ANEV Опитен потребител

Регистриран на: 26 Окт 2003 Мнения: 1409 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Вто Юли 25, 2006 22:25 Заглавие: бобини |
|
|
| Да прав си Жоро но стареят ферити трябва да се внимава много ! А като ги въртиш се чупят . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RAI Опитен потребител

Регистриран на: 24 Ное 2004 Мнения: 260 Местожителство: SMOLIAN
|
Пуснато на: Сря Юли 26, 2006 3:40 Заглавие: Re: кондензатор |
|
|
| G_ANEV написа: | | Аз по принцип не обичам да въртя съцевини ! |
Слагам един тример паралелно на кръга , и много често даже ги пускам с него след настройка.
RAI |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|