| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
gmg_service Опитен потребител

Регистриран на: 06 Фев 2006 Мнения: 595 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Сря Юли 26, 2006 20:42 Заглавие: Проблем с HC05B16 |
|
|
Проца. е от BL. KIEL RD 104.До сега не съм имал проблеми с четенето им.Опитах какво ли не!!!Последното което направих е ,че разпоих процесора и:
50 - Rx
52 - Tx
18 - res
22 - 5v
41 - GND
11 - 5v
10 - 5v
19 - 9v
9 - опитвах или на маса ,или 5v
16,17 кварц 4mhz
Има ли нещо което не е така???
Чета с моторола кракер. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
blueice Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2004 Мнения: 526 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Сря Юли 26, 2006 21:59 Заглавие: |
|
|
А кварц закачи ли му като си го свалил,без него ще ти е много трудно
Извинявай, не дочетох поста до края(за кварца) При мен така се получава когато е дигнат сек. бита и го прекарвам през селф чека _________________ Майстор без бира, нищо не разбира! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Чет Юли 27, 2006 8:40 Заглавие: Re: Проблем с HC05B16 |
|
|
| gmg_service написа: | Проца. е от BL. KIEL RD 104.До сега не съм имал проблеми с четенето им.Опитах какво ли не!!!Последното което направих е ,че разпоих процесора и:
50 - Rx
52 - Tx
18 - res
22 - 5v
41 - GND
11 - 5v
10 - 5v
19 - 9v
9 - опитвах или на маса ,или 5v
16,17 кварц 4mhz
Има ли нещо което не е така??? :(В4ера разкодирах един CAR300 Беше със същия проц и не искаше да се 4ете.Накрая установих че TX е с много ниско ниво някаде около 2в. Шунтирах резистора които е от мах 232 към тх и всичко стана ок.Може и при теб да е нещо такова
Чета с моторола кракер. |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Чет Юли 27, 2006 8:41 Заглавие: Re: Проблем с HC05B16 |
|
|
| gmg_service написа: | Проца. е от BL. KIEL RD 104.До сега не съм имал проблеми с четенето им.Опитах какво ли не!!!Последното което направих е ,че разпоих процесора и:
50 - Rx
52 - Tx
18 - res
22 - 5v
41 - GND
11 - 5v
10 - 5v
19 - 9v
9 - опитвах или на маса ,или 5v
16,17 кварц 4mhz
Има ли нещо което не е така??? :(В4ера разкодирах един CAR300 Беше със същия проц и не искаше да се 4ете.Накрая установих че TX е с много ниско ниво някаде около 2в. Шунтирах резистора които е от мах 232 към тх и всичко стана ок.Може и при теб да е нещо такова
Чета с моторола кракер. |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gmg_service Опитен потребител

Регистриран на: 06 Фев 2006 Мнения: 595 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Чет Юли 27, 2006 9:27 Заглавие: re |
|
|
| Преблема се оказа в проца.19 pin спрямо маса 100 ома.Издирих нов проц. с четенето на който няма проблем.Свалих го от същият диск,но с карта.Опитах с няколко различни бина,но с всичките изписва CART.Предполагам,че трябва да променя нещо и в хардуера??? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Чет Юли 27, 2006 23:35 Заглавие: |
|
|
| ако е с резисторна матрица на късо,код и си ок ,ако е с чип карта го правиш като 45 и си готов, мързи ме да обеснявам |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|