 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
NORDIK TV Гост
|
Пуснато на: Чет Юли 27, 2006 9:43 Заглавие: TV AIWA |
|
|
| Търся схема за AIWA model TV-C141 KER .Адрес [email protected]. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Юли 27, 2006 9:55 Заглавие: |
|
|
Имам на 142,с какви ИС е Вашия телевизор може да е същата? _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
NORDIK TV Гост
|
Пуснато на: Чет Юли 27, 2006 11:17 Заглавие: TV AIWA |
|
|
| dima написа: | | Имам на 142,с какви ИС е Вашия телевизор може да е същата? | Имам и двете схеми,но това ТВ е без елементи в захранването и незапоен STR 50103A,а по мойта схема трябва да бъде със STR58041A.На въпроса проц TMP47C837N;TA8659N. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Чет Юли 27, 2006 12:24 Заглавие: Re: TV AIWA |
|
|
| NORDIK TV написа: | | dima написа: | | Имам на 142,с какви ИС е Вашия телевизор може да е същата? | Имам и двете схеми,но това ТВ е без елементи в захранването и незапоен STR 50103A,а по мойта схема трябва да бъде със STR58041A.На въпроса проц TMP47C837N;TA8659N. |
Захранването е точно с STR58041A, буквичката накрая е много важна, защото ако я няма, в стендбай захранването вдига напрежение и е възможно да дефектира процесора  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Чет Юли 27, 2006 13:10 Заглавие: Re: TV AIWA |
|
|
Захранването е точно с STR58041A, буквичката накрая е много важна, защото ако я няма, в стендбай захранването вдига напрежение и е възможно да дефектира процесора [/quote] За буквата зная,брал съм ядове ,но тук се появи още един въпрос: в захранването бяха останали С814=47 МF и С812=47 MF ,а по схема съвсем не е така. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
NORDIK TV Гост
|
Пуснато на: Чет Юли 27, 2006 13:18 Заглавие: Re: TV AIWA |
|
|
| Tokio написа: | | NORDIK TV написа: | | dima написа: | | Имам на 142,с какви ИС е Вашия телевизор може да е същата? | Имам и двете схеми,но това ТВ е без елементи в захранването и незапоен STR 50103A,а по мойта схема трябва да бъде със STR58041A.На въпроса проц TMP47C837N;TA8659N. |
Захранването е точно с STR58041A, буквичката накрая е много важна, защото ако я няма, в стендбай захранването вдига напрежение и е възможно да дефектира процесора  |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
NORDIK TV Гост
|
Пуснато на: Чет Юли 27, 2006 13:22 Заглавие: Re: TV AIWA |
|
|
| Anonymous написа: | Захранването е точно с STR58041A, буквичката накрая е много важна, защото ако я няма, в стендбай захранването вдига напрежение и е възможно да дефектира процесора  | За буквата зная,брал съм ядове ,но тук се появи още един въпрос: в захранването бяха останали С814=47 МF и С812=47 MF ,а по схема съвсем не е така.[/quote] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Чет Юли 27, 2006 14:39 Заглавие: |
|
|
| Щом като са сложили 50103 вместо 58041А е нормално да има и други неоригинални елементи. Гледай схемата и възстановявай всичко по нея. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
NORDIK Опитен потребител

Регистриран на: 14 Сеп 2004 Мнения: 308 Местожителство: гр.Костенец
|
Пуснато на: Сря Авг 30, 2006 17:39 Заглавие: |
|
|
И този излезе гръмотевичен,но с голяма "разходка" до сервиза-и така след една шепа дефектни и липсващи елементи заработи.Млечно- бял екран,говор няма-процесор TMP47C837N -U411 приема команди от дистанцеонното,памет 93С46 презаписана със сигурен бин,междинна LA7530N с малки разлики в напреженията мисля ,че е в режим и-----блокирах Дайте някаква идея -моля  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
NORDIK Опитен потребител

Регистриран на: 14 Сеп 2004 Мнения: 308 Местожителство: гр.Костенец
|
Пуснато на: Чет Авг 31, 2006 8:43 Заглавие: |
|
|
Утрото е по-мъдро от вечерта-по схема видео процесора е ТА8759BN а в ТВ-то откривам TA8659N,дали са аналози защото след вглеждане изглежда е работил поялника, а нямам PDF на TA8659N да видя за разлики  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|