| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tsarya Активен потребител


Регистриран на: 25 Май 2006 Мнения: 56 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Юли 26, 2006 18:36 Заглавие: |
|
|
Атан чета в момента 2-рия ти пост за днес и съм изумен!!!
Къде ги четеш тези неща... И защо си мислиш, че 60V е високо напрежение...
Човекът иска да си направи яко стъпало, а не усилвател за слушалки  _________________ There's never time to do it right, but there's always time to do it again!... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Юли 27, 2006 14:39 Заглавие: |
|
|
На оня със 741 трябва от 60 да извадиш 17 (захранването на ОУ 741) и разликата е напрежението за което трябва да са ценеровите диоди. Тоест ценери за по 43 волта. Аз вчера си мислех какви транзистори могат да се използват за усилватели с високо захранващо напрежение и ми мина през ума даже за BU208А (в предвид параметрите и цената на която го видях) обаче се опасявам, че там ще има доста ментета тъй като се използва в телевизорите и намира пазар КU607 също ми се струва подходящ. KD503 ? Тука ми искаха 3лв. за парче.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tsarya Активен потребител


Регистриран на: 25 Май 2006 Мнения: 56 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Юли 27, 2006 15:13 Заглавие: |
|
|
В KSP се продават Toshiba 2SC5200(NPN) и 2SA1943(PNP) - 230V/15A/150W TO-264 - около 3.5лв.
Предупреждавам, внимавайте за ментета!!! Надписът трябва да е лазерно гравиран, а не ситопечат!!! _________________ There's never time to do it right, but there's always time to do it again!... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
TDA2040 Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юни 2005 Мнения: 500 Местожителство: strajica
|
Пуснато на: Съб Юли 29, 2006 9:19 Заглавие: |
|
|
а и надписа нее гаранция виждал съм ги в корпус с гравиран надпис и в корпус с ситопечат все едни даже на тоя корпус по хубаво направения
кристала му беше по смешен от на другия
много тря да се внимава с тея транзистори до като не пробваш един комплект не можеш разбра със сигурност какви са  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
IGBT Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 373 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Съб Юли 29, 2006 19:03 Заглавие: |
|
|
KD503 тука е по 1.50лв. парчето .Производство на Тесла с позлатени крака .Аз имам 20 броя и мисля че ще ми стигнат за 2-та канала .Искам усилвателя да е транзисторен и възможен интергрален предусивател към него.Намерих си схема 350 вата +/- 70V със 8 комплементарни МОС транзистора.Цялата схема излиза 34,78 лв.мисля да се спра на нея. _________________ 98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Съб Юли 29, 2006 21:01 Заглавие: |
|
|
KD503 не ще стане поне трябва да се побират по пробивно напрежение. Te са по 80 V C-E. А на тебе ти трябват такива за поне 120-130 V. Aко намериш KU607 ще ти свършат работа малко са по-слаби но все пак са за 210 V.(Провери може да се бъркам)
Аз сега да попитам някой да знае случайно дали могат KD502 също да се подбират по пробивно и по точно дали мога да намеря такива екземпляри със над 80 V или те са ги маркирали в завода като КD503 ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юли 30, 2006 8:02 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Намерих си схема 350 вата +/- 70V със 8 комплементарни МОС транзистора.Цялата схема излиза 34,78 лв.мисля да се спра на нея. |
Едва ли обаче е простичка ,каквато търсеше в началото На тази цена обаче ми се струва ,че схемата ти е с импулсни мосфетове ,които не са много подходящи за Hi-End стъпала. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|