 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sevdanco Активен потребител

Регистриран на: 15 Сеп 2005 Мнения: 68
|
Пуснато на: Чет Юли 27, 2006 20:13 Заглавие: Проблем с В.Търново 4205. |
|
|
Беше изгорял крайния транзистор за хор.развивка-смених го.Поработи половин ден и пак го изби.
Моля ви дайте съвет къде да търся проблема.
Благодаря ви много.
ЧАО.Всичко добро  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
danivvs Активен потребител


Регистриран на: 24 Мар 2006 Мнения: 89 Местожителство: Pleven
|
Пуснато на: Чет Юли 27, 2006 20:40 Заглавие: |
|
|
Здравей колега ! Ако имаш под ръка демферните кондензаторите т.е. тези които регулират обратния ход на лъча ( на високоволтовия транзистор са свързани към маса ) смениги . При пробив на транзистора ТХО беше ли топло , ако си го пипнал разбирасе ? Провери си всички напрежения дали са в нормите ( импулсните, за видио усилвателите и др.)
*******Успех******* |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|