| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Авг 06, 2006 19:23 Заглавие: Teletech-поразен от мълния. |
|
|
Здравейте!
Модела е:CTV 2006 TXT
шаси:11АК30А14
Изпържен е" по всички правила".Ако може,дайте схема на захр. блок,или поне информ. за ИС и ключовия, от ИЗ.
Който е имал "подобен" проблем,нека сподели, в общи линий, какво най често дефектира.Естествено,всичко е относително,но... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Нед Авг 06, 2006 19:32 Заглавие: Re: Teletech-поразен от мълния. |
|
|
| helios написа: | Здравейте!
Модела е:CTV 2006 TXT
шаси:11АК30А14
Изпържен е" по всички правила".Ако може,дайте схема на захр. блок,или поне информ. за ИС и ключовия, от ИЗ.
Който е имал "подобен" проблем,нека сподели, в общи линий, какво най често дефектира.Естествено,всичко е относително,но... | Аз съм имал и изобсщо не си заслужава ремонта при това положение.Преди да предприемеш каквото и да е замери захранването на проца към маса какво ти дава.При гръм 90% проца заминава а и куп други неща.клиента кат 4уе цената и ще падне  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Авг 06, 2006 19:48 Заглавие: |
|
|
Това базово шаси го има тук в няколко части и варианти.
Погледни ги.
Последната промяна е направена от RC на Нед Авг 06, 2006 19:52; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobitv Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 825 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Авг 06, 2006 19:50 Заглавие: |
|
|
| Схемата пътува.Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Авг 06, 2006 20:11 Заглавие: |
|
|
RC,благодаря!Боби, на тебе-също!Не можах да изтегля целия ти файл,но захранването пристигна.
PS- на извод 8 ,на еепрома,съпротивлението е около 800 ома... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Авг 06, 2006 20:14 Заглавие: |
|
|
| helios написа: | | ...PS- на извод 8 ,на еепрома,съпротивлението е около 800 ома... |
Положението тогава не е съвсем отчайващо.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пон Авг 07, 2006 20:33 Заглавие: |
|
|
Здравейте пак!
ТВ-ра заработи,с недостатък във верт. развивка( с TDA8174AW).
Растера е изместен на горе(отдолу,около 2-3 см.,екрана е тъмен и в горната част ,пак около 2-3 см.,яркостта е по- голяма,като част от изображението е извън екрана).В момента нямам ИС,и започвам с електролитите ,но ако има други идеи...
(Захр., и диода за ОХ са добри.) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Авг 08, 2006 7:04 Заглавие: |
|
|
А в сервизен режим регулира ли се? _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Вто Авг 08, 2006 18:50 Заглавие: |
|
|
| dima написа: | | А в сервизен режим регулира ли се? |
А някой може ли да каже-как се влиза. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Вто Авг 08, 2006 18:57 Заглавие: |
|
|
| Прочети какво съм записал. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|