| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Веско Хаджийски Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2006 Мнения: 205 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Авг 16, 2006 17:48 Заглавие: PROLUX 21 NMRTN02-не стартира |
|
|
По информация на клиента, преди да спре окончателно телевизора , е имал свиване около 5 см. вертикално, след което клиента е спрял апарата от мрежовият ключ .
След като е стартирал отново , захранването работи, но остава в sten by.Не може да се стартира нито от бутоните на лицевият панел нито от пулта.
Смених и презаписах паметта, но резултатът е същият.
проц.ST92195C7B1/PFT памет 24С08 , междинна.STV2248H
Oчаквам мнения и идеи.  _________________ Веско Хаджийски
в скайпа veskotv |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nankov Опитен потребител

Регистриран на: 12 Яну 2005 Мнения: 347 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Сря Авг 16, 2006 17:55 Заглавие: |
|
|
Да не би интеграла на кадровата развивка да ти прави въртел. Случва се често. _________________ Има 101 причини да се гордея че съм Българин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ilian_cho Опитен потребител

Регистриран на: 14 Фев 2006 Мнения: 469 Местожителство: dupnitca
|
Пуснато на: Сря Авг 16, 2006 19:59 Заглавие: |
|
|
| Опитаите с презапис на паметта |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emo-evropa Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 583
|
Пуснато на: Чет Авг 17, 2006 6:19 Заглавие: |
|
|
Не разбрах каква е вертикалната,но провери и замени филтриращите кондензатори на неиното захранване. Особено ако е двуполюсно.УСПЕХ  _________________
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Веско Хаджийски Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2006 Мнения: 205 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Чет Авг 17, 2006 9:48 Заглавие: PROLUX 21 NMRTN02-не стартира |
|
|
Вертикалната е TDA 7495.НО дали е възможно при повреда на същата да блокира старта,и да няма ,макар и за секунди високо напрежение.  _________________ Веско Хаджийски
в скайпа veskotv |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
makom Опитен потребител

Регистриран на: 10 Мар 2004 Мнения: 589 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Чет Авг 17, 2006 10:01 Заглавие: |
|
|
Клиента ти е дал напътствие-
| Цитат: | | По информация на клиента, преди да спре окончателно телевизора , е имал свиване около 5 см. вертикално, |
Така че сменяй ВО,или огледай около него както ти казаха.
И не се чуди що не ще да тръгне,така се държат тия ТВ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Авг 17, 2006 10:09 Заглавие: Re: PROLUX 21 NMRTN02-не стартира |
|
|
| Веско Хаджийски написа: | Вертикалната е TDA 7495.НО дали е възможно при повреда на същата да блокира старта,и да няма ,макар и за секунди високо напрежение.  | Възможно е особено ако ВО се захранва от импулсното. Дай линк за схемата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Веско Хаджийски Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2006 Мнения: 205 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Чет Авг 17, 2006 14:06 Заглавие: PROLUX 21 NMRTN02-не стартира |
|
|
Извинявам се но допуснах грешка. Вертикалната схема е ТДА1771 .Другата TDA 7495 е за звука. Замених ТДА1771 с нова но промяна няма- не стартира. захранва се от ТХО-то 24 волта .
Ще направя опит да потърся друг дъмп и ще презапиша отново. _________________ Веско Хаджийски
в скайпа veskotv |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
Пуснато на: Чет Авг 17, 2006 14:20 Заглавие: |
|
|
| по вероятно да е заминала stv2248 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|