Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Странен проблем със Sony DCR-PC120E Camcorder

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dr.svetlyo
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 15 Фев 2006
Мнения: 1
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Авг 17, 2006 23:50    Заглавие: Странен проблем със Sony DCR-PC120E Camcorder Отговорете с цитат

Здравейте!

Преди известно време си взех от немския ebay.de MiniDV Sony DCR-PC120E PAL Network Handycam - втора употреба.

Камерата наистина прави чудесни записи с отлично качество, изключително стабилен образ (Super Steady Shot), 1,5 Mpix снимки, невероятни записи в абсолютем мрак (Super Night Shot), има множество ефекти, настройки, Cassette Memory и т.н. Да не говорим за глезотията Bluetooth. Единствено малко недостатъчен ми е 10х оптичен зум, но 120х дигитален се справя учудващо добре и с ясен образ... Оптиката е Carl Zeiss Vario Sonnar - 1,8/4,2-42mm T*. Уморително е да се снима дълго време - тегло над 500 гр., поради огромната батерия - 2500 mAh.

Само че напоследък, т.е. от преди 5 дни, откакто започнах да я използвам активно (понеже тогава й купих касети, зарядно, кабели и т.н.) ми направи впечатление невероятна издънка:
Проблемът е следният - снимам филм - включвам/излкючвам камерата за по няколко минути, снимам, постоянно превключвам REC/PAUSE, бъзикам ефекти... всичко е ОК. Никакви проблеми - записът е изряден. След като се наснимам, да речем към 10-20 мин снимане, с резултат тотален филмов запис някъде около 5-10 мин, давам малко покой на камерата докато подбера следващия обект за филм.
След малко включвам камерата - черен екран, всички надписи са по екрана, информацията, която показват, е напълно правилна, но няма образ - все едно снимам с капачката забравена пред обектива - записът е черен без никакво премигване, просветляване , промяна при настройка на експозиция, ефекти, зум, фокус и т.н. Все едно сум оставил капачката на обектива. Това явление продължава няколко часа - неопределено дълго време. Изведнъж камерата се оправя, рабти съвсем нормално, но след следващата порция филм, пак "забива".

Лошото е, че не мога да я върна обратно, защото изтече срока за връщане на продукта, а да търся отговорност на продавача - дълга и широка...

Преди да ползвам камерата, стартирах с 5 секундно изчистване на главата със Sony DVM4CLD Mini DV Head Cleaner. Считам, че определено не това е причината. Касетката, която ползвам е Sony DVM60PR3 - 60 мин, Premium Colour серията. Незнайно защо първоначално реших да снимам на Long Play и първите 10-тина секунди проба бяха заснети на "Лонг Плей". После превключих на Short Play, но преди да прочета, че 1 касета се записва цялата само на Short или Long Play. Дори при настройка "шорт плей", записът се записва на "лонг плей". Незавсимо, че ми се изписва символчето за "шорт плей", оставащото време в касетата е над 70-80 мин и записът е съответно на "лонг плей". Плейбекът също е на "лонг плей".

Възможно ли е поради това променяне на "лонг" с "шорт плей" да е повлияло на гореописания проблем? Някой наблюдавал ли е подобно явление и има ли представа на какво може да се дължи то и също какво е решението?
Не съм пробвал, но сигурно ще дам RESET на камерата, току виж проблемът се оправил от самосебе си...

Благодаря ви за помощта и съветите!

Поздрави
Светльо
_________________
e-mail: [email protected]
Skype: svetlyo_dr.svetlyo
ICQ: 197786528
dr. Svetlyo
Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals