| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
nikiniki Нов потребител

Регистриран на: 02 Яну 2006 Мнения: 12 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Авг 20, 2006 9:10 Заглавие: SONY KVM2151KR чернобяло изображение |
|
|
| След едно преместване на въпросния телевизор се яви проблема. Сега ТВ програмите, видео входа и S-video входа са в чернобяло. Телетекста, номерата на програмите и RGB входа са си цветни. Проверих за лоши спойки и намерих няколко, но проблема си остана. Шасито, доколкото знам е BE2A. Дайте идеи къде да търся проблема. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Нед Авг 20, 2006 9:32 Заглавие: |
|
|
| Защо не пробваш с тример-кондензатора до кварца.Направо го смени.Ако има вертикална кутийка в която е МЧУ я сваляй и презапоявай вътре. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Авг 20, 2006 9:43 Заглавие: |
|
|
| Смени кварца и огледай за лоши спойки.Упех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Авг 20, 2006 9:51 Заглавие: |
|
|
Поставял съм-вместо тримеркондензатора,такъв с постоянен капацитет.
Стойността се подбира.При мен се получи с 22 пико.Имам 3-4 такива случаи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nikiniki Нов потребител

Регистриран на: 02 Яну 2006 Мнения: 12 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Авг 20, 2006 9:52 Заглавие: |
|
|
| Благодаря ви за бързите отговори. Намерих два кварца с тример-кондензатори до ТДА4650, сигурно за някой от тях става дума. Презапоих ги и всичко е ОК. Няма как да ги сменя в неделя вкъщи и се надявам че и няма да се наложи. Мерси още веднъж! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Нед Авг 20, 2006 12:07 Заглавие: |
|
|
Ще се ноложи ще се наложи ако искаш да е шарено.  _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Авг 20, 2006 12:53 Заглавие: |
|
|
| И какво,ние ще правим само трудните,а тези с тримерите клиентите сами ще си ги правят,а за разкодирането вдигате шум до небето-било на готово,а това какво е?! Да помогнеш на колега е едно,но съвсем друго е на някой,който си е преместил телевизора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nikiniki Нов потребител

Регистриран на: 02 Яну 2006 Мнения: 12 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Авг 20, 2006 13:57 Заглавие: |
|
|
| Чакай сега, и аз съм колега, макар да се занимавам с друга електроника, а не ТВ. Но ми харесва да ремонтирам всякакви електронни уреди за себе си. Така че, мисля не съм ти взел хляба с това. Мисля че затова е форума. Аз също когато мога да дам съвет ще го направя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|