| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
zacks Нов потребител

Регистриран на: 14 Авг 2006 Мнения: 10
|
Пуснато на: Сря Авг 23, 2006 8:41 Заглавие: |
|
|
| bai_tishan написа: | Off topic
TO climberdimo: Вълк се пише Wolf a не Wolv |
В множествено число wolf става wolves както и knife-knives
Дерзай |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tchav Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юли 2004 Мнения: 753
|
Пуснато на: Сря Авг 23, 2006 8:44 Заглавие: |
|
|
Всичките датчици които се използват в охранителните системи са със нормално затворени контакти (включително и МУК-овете), нормално отворени са пожарните. Така е за да могат охранителните да бъдат в балансирана верига и да неможе да има злоумишлена намеса чрез рязане на кабели и окъсяване на зони.
Всичките датчици от съоветната зона се връзват последователно и в последния се слага резистора към КОМ.
Между другото, за тази централа трафа трябва да е поне 3 ампера. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Авг 23, 2006 18:27 Заглавие: |
|
|
| zacks написа: | | bai_tishan написа: | Off topic
TO climberdimo: Вълк се пише Wolf a не Wolv |
В множествено число wolf става wolves както и knife-knives
Дерзай |
Приемам забележката  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
climberdimo Нов потребител


Регистриран на: 22 Авг 2006 Мнения: 19 Местожителство: Bg Sofia
|
Пуснато на: Сря Авг 23, 2006 21:54 Заглавие: |
|
|
Това с първоначалното запускане го пропуснах! Ако си нов имай преджид, че всички алармени системи го правят. Дори при по дълги линии например в складове процеса е по-дълъг! ОТНОСНО ГОЛЕМИЯ ПРОБЛЕМ СЪС ПОДПИСА СЕ ПАК СЪМ УЧИЛ НЯКОЛКО ГОДИНИ АНГЛИЙСКИ! И СЕ НАДЯВАМ ДА СУМ НАУЧИЛ ПОНЕ МАЛКО МАКАР И ДА СУМ ГО ПРОВЕРИЛ 2, 3 ПУТИ ПО РАЗНИТЕ ЕЛЕКТРОННИ РЕЧНИЦИ.  _________________ Wolves are born to live in freedom ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Авг 23, 2006 22:16 Заглавие: |
|
|
| climberdimo написа: | | ОТНОСНО ГОЛЕМИЯ ПРОБЛЕМ СЪС ПОДПИСА СЕ ПАК СЪМ УЧИЛ НЯКОЛКО ГОДИНИ АНГЛИЙСКИ! И СЕ НАДЯВАМ ДА СУМ НАУЧИЛ ПОНЕ МАЛКО МАКАР И ДА СУМ ГО ПРОВЕРИЛ 2, 3 ПУТИ ПО РАЗНИТЕ ЕЛЕКТРОННИ РЕЧНИЦИ. |
climberdimo, не го приемай като закачка, но следващия път пробвай и с българския правописен речник (може и електронен).
CapsLock-a как е?
Да не е залепнал накрая ?
Последната промяна е направена от RC на Чет Авг 24, 2006 6:59; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Авг 23, 2006 23:33 Заглавие: |
|
|
| climberdimo написа: | Това с първоначалното запускане го пропуснах! Ако си нов имай преджид, че всички алармени системи го правят. Дори при по дълги линии например в складове процеса е по-дълъг! ОТНОСНО ГОЛЕМИЯ ПРОБЛЕМ СЪС ПОДПИСА СЕ ПАК СЪМ УЧИЛ НЯКОЛКО ГОДИНИ АНГЛИЙСКИ! И СЕ НАДЯВАМ ДА СУМ НАУЧИЛ ПОНЕ МАЛКО МАКАР И ДА СУМ ГО ПРОВЕРИЛ 2, 3 ПУТИ ПО РАЗНИТЕ ЕЛЕКТРОННИ РЕЧНИЦИ.  |
Браво-с английския си добре,ама с българския ??????????.....( Пути на български е друго.......... ) Тука имаш да гониш Бай си Тишан много............  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zacks Нов потребител

Регистриран на: 14 Авг 2006 Мнения: 10
|
Пуснато на: Чет Авг 24, 2006 16:39 Заглавие: |
|
|
| помощ за последно-магнитния контакт като го включа към някоя от зоните и действието му е обратно(отваря зоната когато двете пластини са доближени,а я затваря когато се раздалечат).Някакви идеи? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tchav Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юли 2004 Мнения: 753
|
Пуснато на: Чет Авг 24, 2006 18:04 Заглавие: |
|
|
Ридампули с нормално отворени и нормално затворени контакти има, но повярвайми имам доста години работа с охранителна техника, не съм видял МУК с нормално отворен контакт.
Навярно правиш грешка при свързването, примерно свързал си МУКа паралелно на зоната. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zacks Нов потребител

Регистриран на: 14 Авг 2006 Мнения: 10
|
Пуснато на: Чет Авг 24, 2006 18:51 Заглавие: |
|
|
| това за бирата го видях.Нямаш проблем!Веднъж да вържа тази аларма щото вече ми писна |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
climberdimo Нов потребител


Регистриран на: 22 Авг 2006 Мнения: 19 Местожителство: Bg Sofia
|
Пуснато на: Чет Авг 24, 2006 23:39 Заглавие: |
|
|
Провери си МКД-то с мултицет кога затваря и отваря! Ако под магнитно влиание веригата е затворена връзваш го последователно.
Извинявам се за допуснатите правописни грешки. Определено писането на латиница по чатовете се отразява зле. _________________ Wolves are born to live in freedom ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|