| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
naskoni Опитен потребител

Регистриран на: 31 Дек 2003 Мнения: 180 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Авг 25, 2006 14:38 Заглавие: проблем с тв CROWN CTV 2916 100Hz |
|
|
| тв работи но като се включи и след няколко мин работа превключва сам на АВ и пак на програма и пише че няма видео сигнал.Още нищо не е правено по него.,но каде да търся горе долу проблема.Някои може ли да каже.Мисля че шасито е 11АК52.A има ли някой схемата на телевизора |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пет Авг 25, 2006 15:13 Заглавие: |
|
|
Изпращам Ви схемата на шаси 11АК52 _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
naskoni Опитен потребител

Регистриран на: 31 Дек 2003 Мнения: 180 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Авг 25, 2006 16:16 Заглавие: |
|
|
извиняваи ама поштата не ми работи ако можеш прати я на
[email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
NORDIK Опитен потребител

Регистриран на: 14 Сеп 2004 Мнения: 308 Местожителство: гр.Костенец
|
Пуснато на: Пет Авг 25, 2006 16:51 Заглавие: Re: проблем с тв CROWN CTV 2916 100Hz |
|
|
| naskoni написа: | | тв работи но като се включи и след няколко мин работа превключва сам на АВ и пак на програма и пише че няма видео сигнал.Още нищо не е правено по него.,но каде да търся горе долу проблема.Някои може ли да каже.Мисля че шасито е 11АК52.A има ли някой схемата на телевизора | Ако е с външна памет-презапис. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
prasse Опитен потребител

Регистриран на: 26 Авг 2006 Мнения: 187
|
Пуснато на: Съб Авг 26, 2006 15:14 Заглавие: |
|
|
| Внимателно проследяваш и презапояваш всички екранни спойки (маси) в тунера |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
naskoni Опитен потребител

Регистриран на: 31 Дек 2003 Мнения: 180 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Авг 31, 2006 8:00 Заглавие: |
|
|
| а може ли да е проблема в захранването-филтриращите кондензатори или в цифровия блок или най вече проблема може да се търси в тунера |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
prasse Опитен потребител

Регистриран на: 26 Авг 2006 Мнения: 187
|
Пуснато на: Нед Сеп 03, 2006 16:21 Заглавие: |
|
|
| naskoni написа: | | а може ли да е проблема в захранването-филтриращите кондензатори или в цифровия блок или най вече проблема може да се търси в тунера |
Подай му продължително време A/V сигнал от тв генератор или някое видео, виж дали проявява дефекта в този режим... ако не го проявява просто не търси причина в захранването... виж за цифровия блок е възможно да има проблем - мери варикапното и въобще всички напрежения към тунера... Все пак мисля че имаш лоши спойки в масите на тунера... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
naskoni Опитен потребител

Регистриран на: 31 Дек 2003 Мнения: 180 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Сеп 05, 2006 8:31 Заглавие: |
|
|
| благодаря за схемата |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cdi Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003 Мнения: 768 Местожителство: Трявна
|
Пуснато на: Вто Сеп 05, 2006 9:30 Заглавие: |
|
|
| Презапис на памет, процесор или около процесора - тунера няма как да смени канала или да мине на AV съгласете се. В интерес на изтината на този модел не съм срещал такъв проблем но едно сони ми разказа играта като си минаваше само на AV. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|