 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Rockton Опитен потребител


Регистриран на: 10 Яну 2004 Мнения: 333 Местожителство: София - Люлин
|
Пуснато на: Вто Авг 29, 2006 14:44 Заглавие: VCR Panasonic NV-F628EE-S |
|
|
-Матсушита Електрик Германия, мейдин Словения прилича ми на "Шуменското Ямболийче от София"
Та въпросното "изчадие" е ударено от гръмотевица, токов удар по мрежата, захванах се да го възстановявам защото е HiFI стерео и си заслужава! Захраващият блок който е на дъното е дефектирал, във висиката секция даже има два три изпепелени елемента!
Хубавото е че от страна солдер на дъното пише всички изходни напрежения, та запуснах VCRa през изправител и проработи, няма други дефекти освен захранващият блок!
-Бих искал да помоля ако някой от колегите има схема само на захранващият блок дори, да ми я прати, понеже има изпарени три елемента, диод, резистор и транзистор!
Блока е транзисторен(генераторът), построен на G FS4KM 12A291B, В пълно късо м/у електродите, предполагам е полевак, но не можах да намеря инфо за него??
-Та помагайте, кой с каквото може благодаря предварително!  _________________ Да споделим опит и познания -за да не откриваме "топлата вода" отново! -Човек се учи докато е жив. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Gena Опитен потребител

Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 553 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Вто Авг 29, 2006 17:05 Заглавие: |
|
|
Rocktorn,
Изпратих ти една схема на мейла! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rockton Опитен потребител


Регистриран на: 10 Яну 2004 Мнения: 333 Местожителство: София - Люлин
|
Пуснато на: Сря Авг 30, 2006 8:15 Заглавие: |
|
|
Gena,Много съм ти благодарен за отзивчивоста, и трудът, получих пощата(благодарско), макар захранващият блок на моето "изчадие" да не е същият със този който си ми изпратил, все ще свърши работа някога- нямах я тази схемичка!
-така че проблемът си остава, дори вече се замислям дали да не напрая опит да му нагодя друг захранващ модул, жалко че под "капакът" мястото е доста ограничено. _________________ Да споделим опит и познания -за да не откриваме "топлата вода" отново! -Човек се учи докато е жив. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobitv Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 825 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Авг 30, 2006 18:20 Заглавие: |
|
|
| И от мен имате поща.Не е точно търсеният модел, но надявам се захранването да е същото или подобно.Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rockton Опитен потребител


Регистриран на: 10 Яну 2004 Мнения: 333 Местожителство: София - Люлин
|
Пуснато на: Чет Авг 31, 2006 15:07 Заглавие: |
|
|
| bobitv написа: | | И от мен имате поща.Не е точно търсеният модел, но надявам се захранването да е същото или подобно.Успех! |
БобиТV, благодара ти , ама ако знаеш колко мнооооого- точно същото е захранването до най малка подробност,както предполагах транзисторите са полеваци, утре го слагам на "операционата" и го мятам(видевцето) )) Това което си ми пратил е пълен пакет схеми със цялосно сервизно описание, много, или по точно -изключително ценно е, Хиляди благодарности отново, сполай ти и много берекет ти желая )
-аз лично до сега такава подробна сервизна документация съм нямал!
Пак благодарности, дай боже повече такива отзивчиви колеги )
Проблемът е решен-закривам темата  _________________ Да споделим опит и познания -за да не откриваме "топлата вода" отново! -Човек се учи докато е жив. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|