| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
morskooko Опитен потребител


Регистриран на: 23 Окт 2005 Мнения: 257 Местожителство: Долни Дъбник
|
Пуснато на: Сря Авг 30, 2006 15:55 Заглавие: JVC AV-G14T |
|
|
Процесор M37212M4050SP-Видео-M52343SP.
Не се регулира яркостта .
Сменях паметта но уви не тръгна.
Регулира се контраста,цветността но яркостта не иска!
Някой ако може да помогне -предварително благодаря!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
antonkolev Опитен потребител

Регистриран на: 23 Яну 2005 Мнения: 503 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Авг 30, 2006 16:01 Заглавие: |
|
|
| тези телевизори имат проблеми сьс стабилизатора за 8в.,замери напрежението на видео усилвателите,и колко е ускоряващото напрежение.ето дьмп за проба |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Авг 30, 2006 16:06 Заглавие: |
|
|
Ако изобразява,че се регулира,а на екрана не се променя то най-вероятно е 8 Волта,по-малко вероятно е захранването на видеоусилвателите. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
morskooko Опитен потребител


Регистриран на: 23 Окт 2005 Мнения: 257 Местожителство: Долни Дъбник
|
Пуснато на: Сря Авг 30, 2006 16:10 Заглавие: |
|
|
| antonkolev написа: | | тези телевизори имат проблеми сьс стабилизатора за 8в.,замери напрежението на видео усилвателите,и колко е ускоряващото напрежение.ето дьмп за проба |
Имах друг такъв модел JVC но там стабилизатора е 8в а на този е 5в -слагах го този дъмп но не става -значи от ускоряващото напрежение ба ТХО се осветлява и затънмява! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
morskooko Опитен потребител


Регистриран на: 23 Окт 2005 Мнения: 257 Местожителство: Долни Дъбник
|
Пуснато на: Сря Авг 30, 2006 16:16 Заглавие: |
|
|
| Грешката е моя има стабилизатор 8в но е малък като транзистор и е бил покрит с прах сега ще го сменя ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Авг 30, 2006 16:20 Заглавие: |
|
|
В този телевизор също има 8Волтов стабилизатор IC542,сменете го.По памет в този телевизор моце и да не се намира до ТХО а до един радиатор. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
morskooko Опитен потребител


Регистриран на: 23 Окт 2005 Мнения: 257 Местожителство: Долни Дъбник
|
Пуснато на: Чет Авг 31, 2006 15:00 Заглавие: |
|
|
От стабилизатора за 8в си беше -ама като не го видях от тази пушилка
Сега всичко си е наред ! Благодаря за вниманието! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|