| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sbk_bg Гост
|
Пуснато на: Пон Авг 07, 2006 22:50 Заглавие: Въпрос за кондензатори? |
|
|
Здравейте. Онзи ден ми изгоря зарядното за телефона, реших да го отворя и да го разгледам какво точно му е. Забелязах, че единият кондензатор се е поопекал той е 3.3 мф на 400в . ходих по магазините ама не нанамерих такъв кондензатор и за това реших да купя 2 бр. 3.3мф на 160в и да ги свържа по някакъв начин (успоредно или последователно) така че да се получи 3.3мф на 320в. Въпросут ми е как да ги свържа ( успоредно или последователно) ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bucovalov Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2003 Мнения: 444 Местожителство: Шумен , БГ
|
Пуснато на: Пон Авг 07, 2006 23:13 Заглавие: |
|
|
ах не ства ни едното нито другото , обяснявам като ги вържеш последователно ще се получи 1.5 микро фарада , а успоредно ще из
горят и двата ! трябваше да вземеш 2х6мф (само дето няма такъв ) и тогава последователно ще стане , или вземи 3х 1мф 400В и ги вържи успоредно така трябва да стане  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
After_Dark Опитен потребител

Регистриран на: 23 Сеп 2005 Мнения: 474 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Вто Авг 08, 2006 5:57 Заглавие: |
|
|
| ако е електролитен кондензатора - има ги в тез икономичните енергоспестяващи лампи - 3,3 мкФ 350 V и 105 *С |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Вто Авг 08, 2006 8:13 Заглавие: |
|
|
| Ако е пробил този кондензатор сигурно е заминал и някой диод в изправитела |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
IGBT Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 373 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Вто Авг 08, 2006 10:05 Заглавие: |
|
|
sbk_bg имам едно пакетче с такива кондензатори(използвани)ако искаш мога да ти подаря 3-4???Пиши на мейла [email protected] _________________ 98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Авг 08, 2006 16:38 Заглавие: |
|
|
| Я вземи си купи ново зарядно ,като гледам подготовката ти само ще си харчиш парите ,с визуален оглед импулсно захранване не се оправя! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
IGBT Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 373 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Сря Авг 09, 2006 9:30 Заглавие: |
|
|
Мдам...моето зарядно като приплющя преди година смених транзистора(MJE13007),кондензатори,резистори,диоди,оптрона и транзистора за ОВ ама пак не тръгна пък трафа си беше здрав .Така е с китайските зарядни-зареждаш и хвърляш  _________________ 98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
SPL-Solider Гост
|
Пуснато на: Чет Авг 31, 2006 2:51 Заглавие: . |
|
|
| А някой знае ли каде в бг да си купя кондензатор 50 фарада на 24 волта мерси ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Чет Авг 31, 2006 8:07 Заглавие: |
|
|
47uF / 25V не ти ли вършат работа?
50 май беше руския стандарт _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
After_Dark Опитен потребител

Регистриран на: 23 Сеп 2005 Мнения: 474 Местожителство: Бургас
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|