| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
TDA2040 Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юни 2005 Мнения: 500 Местожителство: strajica
|
Пуснато на: Съб Сеп 02, 2006 10:40 Заглавие: |
|
|
Значи управляващата схема след оптрона не може да се упрости
а какъв оптрон мога да ползвам вместо тоя който е даден някои достъпен
да ми кайете и някакви аналози на транзисторите диодите и тиристора
понеже нямам справочник с руски елементи да ми кажете някои които стават на тяхно място |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
TDA2040 Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юни 2005 Мнения: 500 Местожителство: strajica
|
Пуснато на: Съб Сеп 02, 2006 14:47 Заглавие: |
|
|
предложете някакви аналози на тея транзистори и оптрона и диодите
или някои онлайн справочник за руски елементи
и все пак благодаря ви за помоща и дето се занимавахте с моите работи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
toltec Опитен потребител

Регистриран на: 26 Апр 2004 Мнения: 734 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Съб Сеп 02, 2006 16:44 Заглавие: |
|
|
| Последователно на светодиодите свързваш MOC3023( например ) и с него управляваш триак .Това е най лесния и безопасен начин . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nafo Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2005 Мнения: 282
|
Пуснато на: Съб Сеп 02, 2006 17:25 Заглавие: |
|
|
Защо пък последователно, направо на мястото на светодиодите, ако е последователно дали чипа ще може да светне единия св.диод и другия който е в MOC-a. _________________ Всичко е ток и жици. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
TDA2040 Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юни 2005 Мнения: 500 Местожителство: strajica
|
Пуснато на: Съб Сеп 02, 2006 18:27 Заглавие: |
|
|
MOC3063 става ли и как трябва дасе свърже с триака(аз затова пуснах темата) не ми е ясно ако на някои му се занимава да ми нарисува
ще съм му благодарен  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
toltec Опитен потребител

Регистриран на: 26 Апр 2004 Мнения: 734 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Съб Сеп 02, 2006 22:02 Заглавие: |
|
|
| A277 е с генератори на ток на изхода .Написах последователно , за да останат светодиодите за контрол .Разбира се може и без тях .Moc3063 е много хубав елемент , но е с вграден zrero-cross детектор ( включва при преминаване на напрежението пез нулата ) и това не позволява с него да се реализира фазово регулиране на мощността . В твоя случай това няма значение и според мен MOC3063 e повече от подходящ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nafo Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2005 Мнения: 282
|
Пуснато на: Нед Сеп 03, 2006 10:40 Заглавие: |
|
|
В спецификацията на MOC-a има начертано как да се върже. _________________ Всичко е ток и жици. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emilm Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 761
|
Пуснато на: Нед Сеп 03, 2006 22:19 Заглавие: |
|
|
| Ама защо се опитвате да измислите нещо което е измислено и изпълнено по десетки начини!Кажи за колко лампи става въпрос(12?),и начина по който искаш да се движат и ще получиш по добри предложения! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
TDA2040 Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юни 2005 Мнения: 500 Местожителство: strajica
|
Пуснато на: Нед Сеп 03, 2006 22:45 Заглавие: |
|
|
Изкам да е стерео индикатор само че да не е със светодиоди а с лампи 40ватови.
Ами желателно е да са повече лампи от 12 но ако неможе и 12 са достатъчни.
аз не съм виждал схема на стерео индикатор с 220В-ви лампи  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|