 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Dobri Опитен потребител

Регистриран на: 24 Апр 2004 Мнения: 308 Местожителство: Varna
|
Пуснато на: Пон Сеп 04, 2006 22:55 Заглавие: помощ за DVD SANG |
|
|
DVD SANG, модел: ADVD-2023-D266, чипсет: МТ1389DE, оптика: КНМ-310. Проблема е следния: това dvd чете cd; mp3; vcd, но не иска да чете dvd . От начало се усъмних в шпиндела, пръсках го развъртах го, резултат няма. Накрая го смених- същата работа . Лентовият кабел го прозвъних, оказа се здрав. Съмнявам се вече в оптиката, но кажете и Вашето мнение.
Между другото ако някой знае от къде могат да се закупят тези лентови кабели за оптиките, нека сподели. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Пон Сеп 04, 2006 23:11 Заглавие: |
|
|
| На този модел оптиката да не чете DVD е чест дефект(и днес поръчах за едно гаранционно) само че цената е доста дебела Шпиндел нямам спомени да е дефектирал (железни са)Лентови кабели преди няколко месеца купувах от сервиза на Елит докато беше в илиенци иначе не съм поглеждал дали има по магазините но предполагам че трябва да има вече |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dobri Опитен потребител

Регистриран на: 24 Апр 2004 Мнения: 308 Местожителство: Varna
|
Пуснато на: Пон Сеп 04, 2006 23:56 Заглавие: |
|
|
| fishev написа: | | На този модел оптиката да не чете DVD е чест дефект(и днес поръчах за едно гаранционно) само че цената е доста дебела Шпиндел нямам спомени да е дефектирал (железни са)Лентови кабели преди няколко месеца купувах от сервиза на Елит докато беше в илиенци иначе не съм поглеждал дали има по магазините но предполагам че трябва да има вече |
Благодаря за отговора, при мен почти винаги става така че щом едно двд стигне до оптика, клиента се отказва от ремонта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|