| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
weso Опитен потребител

Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 297 Местожителство: БОТЕВГРАД, Skype:wesogeo
|
Пуснато на: Пон Сеп 11, 2006 14:04 Заглавие: tv Sony kv-2182 |
|
|
| Колеги имам следният проблем. На сонито не светва екрана и пуши резистор R811-68ом . Сменени са диодите на демпфера кондензаторите потенциометъра за центровка и какво ли не още .проблема си остава. Поооомощ. Вече зациклих. А требва да го оправя |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Пон Сеп 11, 2006 14:21 Заглавие: |
|
|
| виж какво се захранва през него и откачай консуматорите за да видиш кое товари |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
Пуснато на: Пон Сеп 11, 2006 17:03 Заглавие: Sony |
|
|
Остави го да си почине малко и провери отново C-та 818;810;812;817;820;Q871-14,1B на К;Б-0,5!Успех! _________________ Никога не е късно да станеш за резил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Пон Сеп 11, 2006 17:10 Заглавие: |
|
|
| а,отклонителната бобина как е ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
weso Опитен потребител

Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 297 Местожителство: БОТЕВГРАД, Skype:wesogeo
|
Пуснато на: Пон Сеп 11, 2006 17:22 Заглавие: |
|
|
ОТЛИЧНА Е . И С ДРУГА ПРОБВАХ ЕФЕКТА Е СЪЩИЯТ. Извинете ме за големите букви |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Сеп 11, 2006 20:17 Заглавие: |
|
|
Съпротивлението може да грее от следните три неща:
1. Постоянна съставна. От двете страни на R811 трябва да мериш +В. Проверяваш С818, D856, D857, RV801.
2. Непредвидена пром. съставна. Проверяваш С615 и С808 .
3. Превишаване на предвидената пром. съставна. Проверяваш С810, С809, С820, L804, L805 и L806.
Добре е да провериш капацитивния делител за обратната връзка С813 и С814, а също така С817 - често дава фира. Ако напишеш какво точно си проверил и сменил - по-лесно ще се ориентираме какво си пропуснал. Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
weso Опитен потребител

Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 297 Местожителство: БОТЕВГРАД, Skype:wesogeo
|
Пуснато на: Сря Сеп 13, 2006 19:05 Заглавие: |
|
|
Колеги извинявам се че ви подведох но втората отклонителна където пробвах на ТВ-се оказа че и тя е калпава щото ми дойде друго Сони с такава и пробвах директно на кинескопа.ТВ-то заработи и се оказа че със втората ОС съм си вкарал автогол така че търся такава ОС за ТВ-то щото и оригиналната не работи и е пробила |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Сря Сеп 13, 2006 21:13 Заглавие: |
|
|
Имам една от старо Sony но не съм записал от какъв модел е.На нея пише I-451-168-II Отвор 3,2см. ВОБ-23ом. ХОБ-1.7 ом.Какви са означенията на твоята ???  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Сря Сеп 13, 2006 23:23 Заглавие: |
|
|
| ако е същия за който се сещам,кинескопа е A51JUN10X, ОС е SY153D |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|