Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Пералня Fagor мирише и двигателя

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
iz
Гост





МнениеПуснато на: Пон Сеп 11, 2006 11:50    Заглавие: Пералня Fagor мирише и двигателя Отговорете с цитат

Пералнята е Фагор с двигател sole 20580 049,като я пусна си тръгва нормално,пуска си вадата ,спира,топли я ,но като дойде време да завърти мотора и почва да мирише от него,като я пускам с празен казан мирише много малко,с пълен не се стои в стаята[1x2метра],мирише на аспирин,на нещо като хапчета,гледах му четките,стъргах му ротора с шинна шкурка неще и неще,мирише а засега и не гори,съпротивлението на статора е 1-2 ома,незнам дали е нормално за този модел...
Моля ви дайте някаква идея защото булката ще ме изяде,пък и точно сега пари за нова няма....
Върнете се в началото
ivan76
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005
Мнения: 1189

МнениеПуснато на: Пон Сеп 11, 2006 12:00    Заглавие: Отговорете с цитат

вместо да се правиш на майстор по добре потърси такъв защото в повечето случаи после излиза по скъпо
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
plm
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юли 2004
Мнения: 320
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Пон Сеп 11, 2006 12:49    Заглавие: Отговорете с цитат

В случая, освен в мотора, проблема може да е и в платката и в програматора, така че не губи време и извикай правоспособен техник.
Освен това провери свободно (леко) ли се движи барабана. Ако не - спирай я веднага, че казана е пластмасов и струва 160лв.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Пон Сеп 11, 2006 16:12    Заглавие: Отговорете с цитат

казана се върти свободно,няма спънки,лагера е без луфт,...
Какво може да му направи контролера или платката,най много да работи постоянно или изобщо да не работи...
Върнете се в началото
iz
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 11 Сеп 2006
Мнения: 3
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Сеп 11, 2006 21:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Кажете поне,един ом нормално съпротивление за такъв двигател ли е...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zapad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005
Мнения: 3010

МнениеПуснато на: Пон Сеп 11, 2006 21:33    Заглавие: Отговорете с цитат

iz написа:
Кажете поне,един ом нормално съпротивление за такъв двигател ли е...

не
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
iz
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 11 Сеп 2006
Мнения: 3
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Сеп 11, 2006 21:36    Заглавие: Отговорете с цитат

а колко е нормалното горе долу,около 500-600 ома,защото нищо не намирам за мотора,никакви данни..
Благодаря предварително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Пон Сеп 11, 2006 23:48    Заглавие: Re: Пералня Fagor мирише и двигателя Отговорете с цитат

iz написа:
Пералнята е Фагор с двигател sole 20580 049,като я пусна си тръгва нормално,пуска си вадата ,спира,топли я ,но като дойде време да завърти мотора и почва да мирише от него,като я пускам с празен казан мирише много малко,с пълен не се стои в стаята[1x2метра],мирише на аспирин,на нещо като хапчета,гледах му четките,стъргах му ротора с шинна шкурка неще и неще,мирише а засега и не гори,съпротивлението на статора е 1-2 ома,незнам дали е нормално за този модел...
Моля ви дайте някаква идея защото булката ще ме изяде,пък и точно сега пари за нова няма....
2-3 ома за статора е нормално. По-вероятно е проблема да е в някоя от намотките в ротора. Виж при центрофуга дали не се получава волтова дъга /или по-голямо искрене/ между четките.
Върнете се в началото
iz
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 11 Сеп 2006
Мнения: 3
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Сеп 12, 2006 9:20    Заглавие: Re: Пералня Fagor мирише и двигателя Отговорете с цитат

Цитат:
2-3 ома за статора е нормално. По-вероятно е проблема да е в някоя от намотките в ротора. Виж при центрофуга дали не се получава волтова дъга /или по-голямо искрене/ между четките.


Ами пресветна вътре в него но не видях,дали в четките или ротора защото я загасих веднага...неискам да го съсипа нацяло,даже в последно време като върти мотора и напрежението играеше по целия етаж,забелязва се на лампата в банята,се едно заваряш с електрожена...
Вече не я пускам повече от 10 секунди ,защото много мирише и не се трай май мотора си заминава..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals