| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivanov77 Нов потребител

Регистриран на: 15 Сеп 2006 Мнения: 13 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Сеп 15, 2006 6:42 Заглавие: Електрон 51ТЦ423 ДИ-Няма изобр,има звук |
|
|
Имам Електрон 51ТЦ423 ДИ, и след доста години все още вършеше
някаква работа на вилата, но преди 2 дни стана така че картината
изчезна а звука си работи нормално(усилва се и се намалява,а
програмите се променят както преди).С малко взиране в тъмна стая
се виждат леки контури.Яркостта и контрастта не влияят.
Виждам че има ВН по наелектризирането на кинескопа,
а отоплението му работи, предполагам че тръбата стои запушена
поради някаква причина-и въпроса ми е има ли нещо типично в
повредата и към какво да се насоча ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Пет Сеп 15, 2006 7:51 Заглавие: |
|
|
| Какви са напреженията на трите катода и на ускоряващия електрод на кинескопа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Пет Сеп 15, 2006 7:53 Заглавие: Re: Електрон 51ТЦ423 ДИ-Няма изобр,има звук |
|
|
| Провери закаснителната линия на яркостния сигнал.Виж колко ома дава като я мериш |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivanov77 Нов потребител

Регистриран на: 15 Сеп 2006 Мнения: 13 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Сеп 15, 2006 10:17 Заглавие: |
|
|
Утре като си ида ще ги проверя, а дотогава може да събера още инфо за този модел
При внимателен оглед с фенер (след прахосмукачката и парцалчето),
не открих видими признаци за някакво събитие
може и студена спойка да е но може и да е нещо типично ...
Ще пиша като ги проверя, благодаря на velo i fikret  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivanov77 Нов потребител

Регистриран на: 15 Сеп 2006 Мнения: 13 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Сеп 16, 2006 11:16 Заглавие: |
|
|
Значи напреженията на катодите са:Син=70V, Червен=70V, Зелен=75V
а закъснителната линия (ако е 64 мксек) как да я измеря - има 4 крака ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Съб Сеп 16, 2006 11:23 Заглавие: |
|
|
| А колко е напрежението на втора решетка,става въпрос за зак. лин 330 ns. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Съб Сеп 16, 2006 14:53 Заглавие: |
|
|
А пробва ли да увеличиш SCREEN от ТХОто?Съжалявам обърках го със 51ТЦ-551ДИ с който се сблъсках преди време и който няма нищо със Руската технология 
Последната промяна е направена от old4 на Съб Сеп 16, 2006 18:07; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Съб Сеп 16, 2006 15:12 Заглавие: |
|
|
| old4 написа: | | А пробва ли да увеличиш SCREEN от ТХОто? | Този телевизор не е ли с каскада или аз бъркам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivanov77 Нов потребител

Регистриран на: 15 Сеп 2006 Мнения: 13 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Сеп 16, 2006 17:51 Заглавие: |
|
|
Измерих ускоряващото напрежение на втора решетка и се оказа=0 В.,
тръгнах да го търся и се оказа че на намотката на ТХО която е вързана към каскадата а от другия край през едно R към 2 решетка и варистор за 1500 В., платката е обгоряла с цялата пътечка към извода към ТХО.Възстанових участъка със стабилен проводник и презапоих за всеки случай всички изводи на ТХО.Снимах платката даже, но пък
се оказа че не мога да я сложа някаде да се вижда оттук
А се появи и друг проблем след това ...
Образите се получиха някак издължени
и в горния си край картината е като подгъната-все едно лист
хартия,който не се събира върху размера на екрана и е сгънат надолу.
Тук май се работеше с продължителността на кадрите, но за съжаление търсих 2 часа из руските сайтове
но схема за тоя електрон 51 ТЦ 423 не видях, а и не пазя оригиналната .
Благодаря на fikret а и на другите, за ценните въпроси
...сега си мисля че може и да се справя  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Сеп 16, 2006 20:04 Заглавие: |
|
|
Пробвай да регулираш линейност по вертикала-R13
Смени електролитните кондензатори в платката за В.О.
Премери си транзисторите и диодите на платката за В.О.
И ако и така не се оправи-хвани всички диоди дето са по крайното стъпало на В.О. и ги смени нищо че на мерене са здрави.
Значи говорим за диодите-VD1,VD2,VD3,VD6,VD11 _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|