 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Shtur Гост
|
Пуснато на: Нед Сеп 24, 2006 9:31 Заглавие: Da taka e |
|
|
| iovkito написа: | | helios написа: | | С класическа схема,каквото и да правиш,дори да ги включиш на трифазна мрежа,трепкането ти е в кърпа вързано.Може да не е видимо но пак ще го има. |
ами на тия електронните много вяра им нямам.един дросел може да работи 20-30 години без нищо да му стане,докато тия платки 100% няма да стигнат дори до 3.все пак колко струва една такава 60 вата? |
Така е найстина луминисцентното осветление изморява но само тези от класическите.
Но тези който са с електронно управление не трептят , заради това че работят на доста по висока честота.
Това че някой няма вяра си е негов проблем, принципно живота на една лампа каквато и ще да е повече от 2г не може да изкара.
Но на класическите освен трепкането им те са и с много ниско кпд 0.6 защото работят на върха на синусойдата , а тези с импулсни захранвания схемата е такава че нарязва синусойдата и така се получава кпд 0.9 а и не трепкат .С две думи имаш тройна полза хем свети 4-5 пъти по добре, хем не трепка а и прави допълнителна икономия.
Аз съм ползвал от скъпите луминисцентни по 2-3г без да изгори , не казвам че не горят , но в сравнение с класическата крушка която издържа максимум 3 месеца , като се пресметне изразходения ток и парите за крушки накрая скъпите излизат по втино  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Сеп 26, 2006 17:08 Заглавие: |
|
|
Може да се направи с умножител на мрежовото напрежение по 4,първите два кондензатора са по 4 микрофарада за 20 вата лампа и съответно на 400 волта,вторите два са само за запалване и не са критични може да са по 10 нано но на 630 волта,така лампите светят с изправен ток а баласт са кондензаторите,единствен недостатък е че след време светлината се изтегля към положителния полюс и лампата трябва да се обръща,но пък трептенето е нулево Освен това пали изгорели лампи ако съвсем не са им изпаднали жичките.. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|