Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

последователно свързване
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Shtur
Гост





МнениеПуснато на: Нед Сеп 24, 2006 9:31    Заглавие: Da taka e Отговорете с цитат

iovkito написа:
helios написа:
С класическа схема,каквото и да правиш,дори да ги включиш на трифазна мрежа,трепкането ти е в кърпа вързано.Може да не е видимо но пак ще го има.

ами на тия електронните много вяра им нямам.един дросел може да работи 20-30 години без нищо да му стане,докато тия платки 100% няма да стигнат дори до 3.все пак колко струва една такава 60 вата?

Така е найстина луминисцентното осветление изморява но само тези от класическите.
Но тези който са с електронно управление не трептят , заради това че работят на доста по висока честота.
Това че някой няма вяра си е негов проблем, принципно живота на една лампа каквато и ще да е повече от 2г не може да изкара.
Но на класическите освен трепкането им те са и с много ниско кпд 0.6 защото работят на върха на синусойдата , а тези с импулсни захранвания схемата е такава че нарязва синусойдата и така се получава кпд 0.9 а и не трепкат .С две думи имаш тройна полза хем свети 4-5 пъти по добре, хем не трепка а и прави допълнителна икономия.
Аз съм ползвал от скъпите луминисцентни по 2-3г без да изгори , не казвам че не горят , но в сравнение с класическата крушка която издържа максимум 3 месеца , като се пресметне изразходения ток и парите за крушки накрая скъпите излизат по втино Very Happy
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Сеп 26, 2006 17:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да се направи с умножител на мрежовото напрежение по 4,първите два кондензатора са по 4 микрофарада за 20 вата лампа и съответно на 400 волта,вторите два са само за запалване и не са критични може да са по 10 нано но на 630 волта,така лампите светят с изправен ток а баласт са кондензаторите,единствен недостатък е че след време светлината се изтегля към положителния полюс и лампата трябва да се обръща,но пък трептенето е нулево Laughing Laughing Освен това пали изгорели лампи ако съвсем не са им изпаднали жичките..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals