Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

НУЛАТА НА БОЙЛЕРА
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 17:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Заземяването не се прави много лесно.Немога да дам точни данни защото мина доста време та съм позабравил но общо взето се прави така:копае се дупка в земята дълбока около метър ,лисва се един два литра вода да се навлажни най отдолу,сипва се един килограм морска сол примесена със сяра/сярата се купува от аптеката/едно две пакетчета,полага се медна плоча поне 40на40см./значи дупката трябва да е поне 50на50см/за тази плоча се закрепва /заварява,завинтва със скоби/ колкото може по дебел проводник,които отива до уредите които трябва да се заземят.Така се прави и гръмоотвод.По точни данни може да намерите ако напишете /заземяване /в мрежата.Това е последното нещо което ще напиша по този въпрос,че май ставам банален.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005
Мнения: 1299
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 21:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Премери с волтметър м/у корпуса на бойлера(водопровода) и нула на контакт. После изключи всички проводници (и фаза и нула) за боилера и пак премери.

Освен изместен потенциал на нулата е възможно да има утечка от силов кабел към водопровода или по-вероятно по водопровода през корпус на друга машина - пералня, миялна и др...., вкл. и такава на съседите. Съвсем не е изключено и в самия бойлер да е утечката.

Щом си на квартира - въобще не се занимавай, ами се скарай на наемодателя да ти го оправи (да извика техници) за негова сметка.
_________________
Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 7:35    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип аз като се къпя винаги си изключвам бойлера. Very Happy А относно другите неща явно не носиш на майтап Very Happy При трифазните консуматори например на таблото или на най-близката РАЗПРЕДЕЛИТЕЛНА КАСЕТА се прави "повторно заземяване".Нищо не пречи да се направи и тук като начина беше посочен по-нагоре.Май темата отива Arrow към раздел "Just talking" Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sto_Yo
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 06 Мар 2005
Мнения: 15
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 8:48    Заглавие: Отговорете с цитат

ОК. Благодаря на всички още веднъж! Между другото снощи се къпах на вкл блр и ток нямаше но това не значи, че съм си решил проблема. Благодаря, мненията ви ми бяха много полезни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nebelservice
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Авг 2004
Мнения: 131
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Окт 01, 2006 10:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Sto_Yo написа:
Ок извини ме, че не ти давам да спиш във форума. Всичко вкъщи е направено точно както трябва да е по ел. стандарти и предписания. Дори и бойлера. Как мога да пострадам от това, че е включен и занулен точно както трябва?


Много важно е освен у вас всичко да е наред и в етажното табло или в главно табло ако има такова.

Трябва много внимателно да се проверят електричеките връзки на нулата и да се затегнат навсякъде по таблата.
_________________
::: Консултации и ремонти на перални ::: Климатици.ком ::: Статии за климатизация
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
helios
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005
Мнения: 2944
Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Нед Окт 01, 2006 15:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Свържи корпуса на бойлера(който,както твърдиш е добре занулен) с водопроводните тръби(т.е.,занули ги и тях)Ако нещата са същите-заземление.Колегата по-горе описа как става.
ПС-Отнасяш се малко несериозно(дано да е само привидно),към здравето си, а и към нещо повече.Дано да си въобразявам.
Нищо лично.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sheki
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002
Мнения: 425
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Нед Окт 01, 2006 23:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Sto_Yo написа:
ОК. Благодаря на всички още веднъж! Между другото снощи се къпах на вкл блр и ток нямаше но това не значи, че съм си решил проблема. Благодаря, мненията ви ми бяха много полезни.


изчетох цялата тема и не разбрах ... пробва ли като изключиш главния предпазител пак ли те бие ток ?? то е ясно че има утечка но дали при теб или твоя комшия ?

п.с. един пример, преди няколко месеца в един авто-сервиз един познат се оплака че машините му биели ток а те са заземени ... при това на изключен главен предпазител , след измерване се оказа че подземното захранване на комшията му кабела се сдухал и ефекта е Smile леко уфазяване на заземяването Smile
_________________
http://mikrotik-bg.net/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
Sto_Yo
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 06 Мар 2005
Мнения: 15
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Пон Окт 02, 2006 7:31    Заглавие: Отговорете с цитат

СПАСЕН !!!!

Както и на съседа сметката за електричество Laughing защото случая е аналогичен с колегата sheki само дето кабела върви по метална ограда. Кабела - напукан, сухо време няма проблеми - влажно време - "леко офазена нула". Накратко: Съседа си е пуснал ток в гаража по този стар и напукан кабел - и не го включва постоянно - затова ту има проблеми ту няма и ту е голям проблема ту почти не се усеща (заради степента на влажност отвън) Но ако реши да си човърка нещо в гаража в комбинация с мокро време - миньорите излизат Laughing а се оказа че най-близката стабилна нула е на мойто бойлер. Оказа се че проблема е елементарен и решението е (засега) да си изключи кабела, а ако много му трябва да ме предупреди (докато не го смени тоя кабел).
Това е. Благодаря на всички за мненията.
А никой освен boby kafeto на коментира дали при такава ситуация харча повече или по малко електричество? Защото напоследък - юли, август - сметката ми е неестествено висока, но не прекалено - 50 - 65 лева - това е само от хладилник телевизор и оня бойлер, като съм плащал по 30-40 за същите неща?


Последната промяна е направена от Sto_Yo на Пон Окт 02, 2006 8:16; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пон Окт 02, 2006 7:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Sto_Yo написа:
... напоследък - юли, август - сметката ми е неестествено висока, но не прекалено - 50 - 65 лева - това е само от хладилник телевизор и оня бойлер, като съм плащал по 30-40 за същите неща?

И цените се промениха.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sto_Yo
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 06 Мар 2005
Мнения: 15
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Пон Окт 02, 2006 8:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ама не с 1/3.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals