Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Приемник и предавател за RC количка
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Palev
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 19 Май 2006
Мнения: 88
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Сря Окт 11, 2006 5:47    Заглавие: Отговорете с цитат

цените са като на VECTRA 92-98 година-евтинийка е хобито.Дали ще го поръчаш по нета или ще изработваш сам/иначе е забавно хоби,но не ни е по джоба/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gmg_service
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Фев 2006
Мнения: 595
Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Сря Окт 11, 2006 7:22    Заглавие: re Отговорете с цитат

За някой начинаещ мога да предложа :Предавател 27 Mhz FM,приемник,няколко пропорционални машинки,схеми,и много други чаркове, за авто модели.Апаратурата става и за корабо,авио.... На скоро си купих бъги ,и се оказа по забавно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gmg_service
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Фев 2006
Мнения: 595
Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Сря Окт 11, 2006 7:22    Заглавие: re Отговорете с цитат

За някой начинаещ мога да предложа :Предавател 27 Mhz FM,приемник,няколко пропорционални машинки,схеми,и много други чаркове, за авто модели.Апаратурата става и за корабо,авио.... На скоро си купих бъги ,и се оказа по забавно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Remote Control
Гост





МнениеПуснато на: Сря Окт 11, 2006 13:56    Заглавие: Re: re Отговорете с цитат

gmg_service написа:
За някой начинаещ мога да предложа :Предавател 27 Mhz FM,приемник,няколко пропорционални машинки,схеми,и много други чаркове, за авто модели.Апаратурата става и за корабо,авио.... На скоро си купих бъги ,и се оказа по забавно.

На цента от ___ лв.
Върнете се в началото
gmg_service
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Фев 2006
Мнения: 595
Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Сря Окт 11, 2006 19:33    Заглавие: re Отговорете с цитат

60 лв. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Aragorn
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Окт 2006
Мнения: 2
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 12, 2006 17:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщност при достатъчно упоритост и знания по електроника всеки може сам да си го направи.
За кодер на каналите се ползва NE5044, която си е разработена специално за това. Декодер - това. Сервите са по 5 евро от Конрад а спийд контролери - търсете в RCDesign.ru > Статии ... там има както вариант за авиомоделизъм (без реверс на двигателя) така и за авто/корабо (С реверс).
За радио-частта до момента съм използвал готовите такива на китайско самолетче за 50 лв (имат обхват от над 100 м в сравнение с 10-20 м на количките-играчки). В момента смятам да правя нови кодер и декодер за повече канали с много повече функции , а радио-частта смятам да е готови модули 433 MHz
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gmg_service
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Фев 2006
Мнения: 595
Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Чет Окт 12, 2006 17:38    Заглавие: re Отговорете с цитат

Цитат:
Всъщност при достатъчно упоритост и знания по електроника всеки може сам да си го направи.
За кодер на каналите се ползва NE5044, която си е разработена специално за това. Декодер - това. Сервите са по 5 евро от Конрад а спийд контролери - търсете в RCDesign.ru > Статии ... там има както вариант за авиомоделизъм (без реверс на двигателя) така и за авто/корабо (С реверс).
За радио-частта до момента съм използвал готовите такива на китайско самолетче за 50 лв (имат обхват от над 100 м в сравнение с 10-20 м на количките-играчки). В момента смятам да правя нови кодер и декодер за повече канали с много повече функции , а радио-частта смятам да е готови модули 433 MHz



Супер си пич.Не знам на колко години си,но ми напомняш за мен преди 15 години. Имам доста дреболийки в тази област,които с удоволствие бих ти подарил.Ако те интересува пиши на лични Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
veskobx
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Май 2005
Мнения: 332
Местожителство: Usa

МнениеПуснато на: Чет Окт 12, 2006 21:14    Заглавие: RC Отговорете с цитат

А има ли някъде в София специализиран магазин за RC модели?
_________________
Authentic Damsels
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
Palev
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 19 Май 2006
Мнения: 88
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Пет Окт 13, 2006 7:33    Заглавие: Отговорете с цитат

магазина на Стелди груп мисля че казва/май е в Овча купел-не съм сигурен/.Софиянци помогнете на човека
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
veskobx
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Май 2005
Мнения: 332
Местожителство: Usa

МнениеПуснато на: Пет Окт 13, 2006 11:17    Заглавие: rc Отговорете с цитат

Намерих го, мерси! След работа ше отида да разгледам.
_________________
Authentic Damsels
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals