 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
toffifee Нов потребител

Регистриран на: 10 Юли 2006 Мнения: 32
|
Пуснато на: Сря Окт 18, 2006 15:02 Заглавие: TV PROLUX странен дефект |
|
|
Здравейте колеги.
За малко да си помисля, че това е кинескоп.
ТВ тръгва, почва да мига също като на кинескоп.
В последствие, обаче спира сам в ST-BI. След пускане се получава едно пищене в звука, губи и програмата на която е оставен(не канала).... мига си пак. След пускане понякога заработва както трябва, нo пак спира в ST-BI. Намирисва ми на ДЪМП но приемам всякакви жокери.
модела е 21 MRT 02 с TDA93****
Ако някои има и читав Дъмп ще съм благодарен... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tehnica Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юни 2004 Мнения: 669 Местожителство: ЕЛХОВО
|
Пуснато на: Сря Окт 18, 2006 17:18 Заглавие: TV PROLUX странен дефект |
|
|
На усукване на платката реагира ли?Скоро имах подобен проблем-оказа се лоша спойка на един от резисторите,които са отдолу на платката до видеопроцесора. _________________ Всеки транзистор,уважаващ себе си,по време на работа не трябва да позволява да бъде докосван с ръка! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
toffifee Нов потребител

Регистриран на: 10 Юли 2006 Мнения: 32
|
Пуснато на: Сря Окт 18, 2006 20:55 Заглавие: prolux |
|
|
не мога да разбера да ли са напукани спойки.
прави каквото и когато си иска..
трагва за много малко а като я поогана може и да спира от лош монтаж може и от нещо си друго.
поне смених и записах памета не е от нея |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|