 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пет Окт 20, 2006 21:09 Заглавие: |
|
|
| slav4o.com написа: | | Филипов написа: | | ...Пълно транскодиране става не с 10, а с 1000$ (кадрови памети и т.н.) |
Незнам какво точно е това пълно транскодиране, но в списание радио телевизия електроника от 81 ва има схема на транскодер PAL/SECAM та това не е нищо повече от декодиране на RGB и генериране на SECAM сигнал за цветност и смесването му със яркостния сигнал който преди това е бил отделен.
Но някой може да го направи, имаше тема за тестов генератор със PAL кодер, трябва и да се направи NTSC декодер за RGB. Не изглежда като за $300 ,дори със работата.  | slav4o.com първо прочети за какво става дума и тогава давай мнение и ако го напшравиш по списание за 20лв аз ще черпя  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Окт 20, 2006 21:24 Заглавие: |
|
|
| old4 написа: | | slav4o.com написа: | | Филипов написа: | | ...Пълно транскодиране става не с 10, а с 1000$ (кадрови памети и т.н.) |
Незнам какво точно е това пълно транскодиране, но в списание радио телевизия електроника от 81 ва има схема на транскодер PAL/SECAM та това не е нищо повече от декодиране на RGB и генериране на SECAM сигнал за цветност и смесването му със яркостния сигнал който преди това е бил отделен.
Но някой може да го направи, имаше тема за тестов генератор със PAL кодер, трябва и да се направи NTSC декодер за RGB. Не изглежда като за $300 ,дори със работата.  | slav4o.com първо прочети за какво става дума и тогава давай мнение и ако го напшравиш по списание за 20лв аз ще черпя  |
Не мога да го направя, но доколкото разбрах става дума за преобразуване на NTSC видеосигнал във PAL . Ако има несъвместимост между размера на кадрите например не 625 а 525 реда, това вече е друго, но под NTSC, PAL, SECAM се разбира единствено системата за предаване сигналите за цветност. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пет Окт 20, 2006 21:30 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Не мога да го направя, но доколкото разбрах става дума за преобразуване на NTSC видеосигнал във PAL . Ако има несъвместимост между размера на кадрите например не 625 а 525 реда, това вече е друго, но под NTSC, PAL, SECAM се разбира единствено системата за предаване сигналите за цветност. | Според мен човека е разбрал по добре в кашона иначе струва пари и то доста  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tchav Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юли 2004 Мнения: 753
|
Пуснато на: Съб Окт 21, 2006 9:16 Заглавие: |
|
|
| Хора, всички тези гимнастики от NTSC на PAL се правят когато NTSC-то е 4.43 Mhz, от 3.58 на PAL работата става дебела. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Окт 23, 2006 10:51 Заглавие: |
|
|
Особено и ако е 60 херцово:  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|