| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
FASMAN Активен потребител


Регистриран на: 23 Авг 2006 Мнения: 55 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Пон Окт 23, 2006 9:03 Заглавие: Малко помощ за един Юност |
|
|
Здравейте,
Хайде малко да ми помогнете малко с този Юност 402В . Донесоха ми го, че няма звук обаче като го пуснах се оказа че той няма никаква картина. В смисъла че не се появяват спаркове(снежинки). Но МЧУ- то му е едно трензисторно и чак е гадно за ориентиране. Почти всичките кондензатори подмених но без никакъв ефект - все си нямам картина. Пробвах и с друг тунер от телевизор Кварц ама нищо, иначе всички напрежения на тунера са както трябва.
Блогодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen ianchev Гост
|
Пуснато на: Пон Окт 23, 2006 9:45 Заглавие: ЮНОСТЬ |
|
|
| Колега дефекта ти е или в АРУ или МЧУИ ,успех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пон Окт 23, 2006 13:08 Заглавие: |
|
|
Това е най лесния за ремонт телевизор. Щом нямаш снежинки тръгваш от АРУто и МЧУто. Първо смени С123 и С59.После С69 и С27.Следва да премериш напреженията на Т7 КТ315А .Ако на базата му нямаш или е около волт то е пробил кондензатора С34 или е дефектен транзистора.Направи всичко това и ако имаш проблем съм насреща. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
FASMAN Активен потребител


Регистриран на: 23 Авг 2006 Мнения: 55 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Пон Окт 23, 2006 15:09 Заглавие: |
|
|
Не става така тези кондензатори ги бях сменил а на базата на Т7 имам 3.8в всички напрежения в МЧУ-то са малко по високи ама с около 0.6в от тези които пише в схемата и въпреки всичко тв-то няма снежинки. Транзисторите са здрави и този на видео усилвателя също. Някакви други предложения целия съм очи.
P.S. захранването е добро регулира се и има пулсаация от 0.1в |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пон Окт 23, 2006 15:12 Заглавие: |
|
|
А самия транзистор КТ315 смени ли го ? Смени и Т8 КТ209 че и той прави такава беля. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro_61sv Опитен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2006 Мнения: 493 Местожителство: Малта
|
Пуснато на: Пон Окт 23, 2006 15:32 Заглавие: Малко помощ за един Юност |
|
|
тези телевизори не са ли вече в музея моят съвет е:VT1;C38;C58;C59;C123 успех _________________ Човек се учи от грешките си! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Окт 23, 2006 15:53 Заглавие: |
|
|
а не му е разменил някой местата на изводите на кабела от тунера до шасито,доста е объркващо там  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
FASMAN Активен потребител


Регистриран на: 23 Авг 2006 Мнения: 55 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Пон Окт 23, 2006 16:39 Заглавие: |
|
|
| Ами да смених го още в петък дори в момента е сменен и Т8 опитах да сменя обаче нищо. Направо вече ми изпили нервите този телевизор. Достигнах до идеята че е МЧУ, защото все още нямам и звук, а смених входния кондензатор и ако МЧУ-то работеше трябва да има звук а да няма картина в случай че имам проблем и с Т9 но уви ни вопъл ни стон. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Окт 23, 2006 17:22 Заглавие: |
|
|
Този телевизор без сигнал не показва "снежинки"  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
интермаш Опитен потребител


Регистриран на: 24 Дек 2005 Мнения: 469 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Окт 23, 2006 18:25 Заглавие: Моят съвет |
|
|
Ето и моя съвет:
1. Смяна с нови, на всички електролитни кондензаторчета в МЧУ-то, АРУ-то и ВУ(видеоусилвателя), а още по добре е всичките в целия телевизор.
2. Ако вече ТВ-чето не е сработило, правиш следната диагностика:
с върха на шило, което си хванал с пръстите на ръката докосваш по ред всяка една контролна точка от МЧУ-то - това са КТ-1, КТ-3, КТ-5 като при докосванията наблюдаваш екрана. Ако тракта работи, при докосването на екрана се наблюдават черни примигвания, което говори, че стъпалото работи. Примерно - пипаш КТ-3, - нищо. Пипаш КТ-5 - примигва. Естествено това означава, че първото стъпало не работи, и т.н. по този начин локализираш стъпалото. После е по-лесно. Търсиш си дефекта само в едно стъпало - транзистор, керамичен кондензатор и т. н.
По по научен начин такъв тест се прави, като вместо с ръка, в контролните точки пускаш СИГНАЛ, примерно с честота поне един мегахерц, който, ако тракта работи, предизвиква на екрана някакви мрежести моари. Откъде такъв сигнал ? Аз ползувам такова генераторче, вградено в един стрелкови мултицет - руски - "Приз". Също можеш да ползуваш такъв тестер-генератор за цифрови схеми.
Ако и на трите контр. точки не получаваш ефект, отиваш в АРУ-то.Там трябва първо да премериш в катода на Д-8 (това е контролна точка 18)дали идва променливо от ТХО-то. Там има един транзистор Т-16 (КТ315А)- смени го с ВС-238 . От него излизат напреженията за АРУ към тунера и МЧУ-то.Виж там какво излиза.
За сега толкова.
Последната промяна е направена от интермаш на Пон Окт 23, 2006 20:55; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|