Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Малко помощ за един Юност
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
FASMAN
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 23 Авг 2006
Мнения: 55
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Окт 23, 2006 9:03    Заглавие: Малко помощ за един Юност Отговорете с цитат

Здравейте,
Хайде малко да ми помогнете малко с този Юност 402В Embarassed. Донесоха ми го, че няма звук обаче като го пуснах се оказа че той няма никаква картина. В смисъла че не се появяват спаркове(снежинки). Но МЧУ- то му е едно трензисторно и чак е гадно за ориентиране. Почти всичките кондензатори подмених но без никакъв ефект - все си нямам картина. Пробвах и с друг тунер от телевизор Кварц ама нищо, иначе всички напрежения на тунера са както трябва.
Блогодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
plamen ianchev
Гост





МнениеПуснато на: Пон Окт 23, 2006 9:45    Заглавие: ЮНОСТЬ Отговорете с цитат

Колега дефекта ти е или в АРУ или МЧУИ ,успех.
Върнете се в началото
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пон Окт 23, 2006 13:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е най лесния за ремонт телевизор. Щом нямаш снежинки тръгваш от АРУто и МЧУто. Първо смени С123 и С59.После С69 и С27.Следва да премериш напреженията на Т7 КТ315А .Ако на базата му нямаш или е около волт то е пробил кондензатора С34 или е дефектен транзистора.Направи всичко това и ако имаш проблем съм насреща.
_________________
В един цирк играем и номерата си ги знаем...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
FASMAN
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 23 Авг 2006
Мнения: 55
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Окт 23, 2006 15:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Не става така тези кондензатори ги бях сменил а на базата на Т7 имам 3.8в всички напрежения в МЧУ-то са малко по високи ама с около 0.6в от тези които пише в схемата и въпреки всичко тв-то няма снежинки. Транзисторите са здрави и този на видео усилвателя също. Някакви други предложения целия съм очи.


P.S. захранването е добро регулира се и има пулсаация от 0.1в
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пон Окт 23, 2006 15:12    Заглавие: Отговорете с цитат

А самия транзистор КТ315 смени ли го ? Смени и Т8 КТ209 че и той прави такава беля.
_________________
В един цирк играем и номерата си ги знаем...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
joro_61sv
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2006
Мнения: 493
Местожителство: Малта

МнениеПуснато на: Пон Окт 23, 2006 15:32    Заглавие: Малко помощ за един Юност Отговорете с цитат

тези телевизори не са ли вече в музея Laughing моят съвет е:VT1;C38;C58;C59;C123 Laughing успех
_________________
Човек се учи от грешките си!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Окт 23, 2006 15:53    Заглавие: Отговорете с цитат

а не му е разменил някой местата на изводите на кабела от тунера до шасито,доста е объркващо там Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
FASMAN
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 23 Авг 2006
Мнения: 55
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Окт 23, 2006 16:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами да смених го още в петък дори в момента е сменен и Т8 опитах да сменя обаче нищо. Направо вече ми изпили нервите този телевизор. Достигнах до идеята че е МЧУ, защото все още нямам и звук, а смених входния кондензатор и ако МЧУ-то работеше трябва да има звук а да няма картина в случай че имам проблем и с Т9 но уви ни вопъл ни стон.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005
Мнения: 5792
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Окт 23, 2006 17:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Този телевизор без сигнал не показва "снежинки" Wink
_________________
Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
интермаш
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Дек 2005
Мнения: 469
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Окт 23, 2006 18:25    Заглавие: Моят съвет Отговорете с цитат

Ето и моя съвет:
1. Смяна с нови, на всички електролитни кондензаторчета в МЧУ-то, АРУ-то и ВУ(видеоусилвателя), а още по добре е всичките в целия телевизор.
2. Ако вече ТВ-чето не е сработило, правиш следната диагностика:
с върха на шило, което си хванал с пръстите на ръката докосваш по ред всяка една контролна точка от МЧУ-то - това са КТ-1, КТ-3, КТ-5 като при докосванията наблюдаваш екрана. Ако тракта работи, при докосването на екрана се наблюдават черни примигвания, което говори, че стъпалото работи. Примерно - пипаш КТ-3, - нищо. Пипаш КТ-5 - примигва. Естествено това означава, че първото стъпало не работи, и т.н. по този начин локализираш стъпалото. После е по-лесно. Търсиш си дефекта само в едно стъпало - транзистор, керамичен кондензатор и т. н.
По по научен начин такъв тест се прави, като вместо с ръка, в контролните точки пускаш СИГНАЛ, примерно с честота поне един мегахерц, който, ако тракта работи, предизвиква на екрана някакви мрежести моари. Откъде такъв сигнал ? Аз ползувам такова генераторче, вградено в един стрелкови мултицет - руски - "Приз". Също можеш да ползуваш такъв тестер-генератор за цифрови схеми.
Ако и на трите контр. точки не получаваш ефект, отиваш в АРУ-то.Там трябва първо да премериш в катода на Д-8 (това е контролна точка 18)дали идва променливо от ТХО-то. Там има един транзистор Т-16 (КТ315А)- смени го с ВС-238 . От него излизат напреженията за АРУ към тунера и МЧУ-то.Виж там какво излиза.
За сега толкова.


Последната промяна е направена от интермаш на Пон Окт 23, 2006 20:55; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals