| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 12:15 Заглавие: Цъкане в кинескопа.. |
|
|
Кинескопа е 21"на телевизор Филипс с тясна шийка е.Първите десетина минути няма цъкане но после постепенно започва да се ускорява. С увеличаване на фокусиращото напрежение се увеличава и цъкането. Понеже се съмнявах и в ТХОто то сега ми дойде телевизор с такъв кинескоп и прехвърлих шасито на него но вече час работи и няма да прескача искра.
Явно прескача от фокусиращия анод към нещо друго вътре. Някой нещо постигал ли е като резултат или да го хвърлям в гюма.  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 12:28 Заглавие: |
|
|
| И тука залагам на кинескоп .Няма управия.Това ми се случвало и на кинескоп Тошиба и на Самсунг.На някои като почне да цъка се нарушава и фокусировката |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 12:32 Заглавие: |
|
|
То че е кинескопа това няма съмнение след като пробвах шасито на друг кинескоп. По скоро въпроса ми е дали някой е правил някаква химия или нещо друго за да го отстрани. Така и така кинескопа не върши работа но поне да пробвам да направя нещо ако може разбира се. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
makom Опитен потребител

Регистриран на: 10 Мар 2004 Мнения: 589 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 12:59 Заглавие: |
|
|
В гюма  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 13:02 Заглавие: |
|
|
Е те това исках да чуя  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 13:43 Заглавие: |
|
|
Защо в гюма?
Режеж шийката,нови електроди,вакумираш и....всичко е 6  _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 13:46 Заглавие: |
|
|
Аз на един с поксипол я залепих и взе че стана .  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Опитен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2006 Мнения: 742 Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 18:33 Заглавие: |
|
|
| А въздуха как изсмука |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 18:51 Заглавие: |
|
|
С прахосмукачката  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
forum Опитен потребител

Регистриран на: 04 Мар 2005 Мнения: 324
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 21:42 Заглавие: |
|
|
| в последно време все такива БОМБИ на сони 21инча - 15 годишен въстановявам захранването и в шииката прескача искри но това е живота. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|