| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
prestije Нов потребител

Регистриран на: 25 Сеп 2006 Мнения: 29 Местожителство: Кубрат
|
Пуснато на: Сря Ное 08, 2006 9:21 Заглавие: инвертор |
|
|
| andrey1988 написа: | | Ами че то стандартното импулсно захранване няма голям мрежов трансформатор с ламели. |
Ставаше дума за импулсното на входа,което си е стандартно изпълнение.
Това за мрежовия траф е ,че не се ползва такъв - Все пак говорим за преобразувател от 12 на 220 волта променливо - класическата схема на всеки преобразувател от този вид включва на изхода си един голям и тежък трансформатор!
Иначе схемата съм я пречертал. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Gogo55 Активен потребител

Регистриран на: 22 Окт 2006 Мнения: 54
|
Пуснато на: Сря Ное 08, 2006 10:02 Заглавие: |
|
|
ще постнеш ли схемата? _________________ www.gogo55.narod.ru |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
suxfan Опитен потребител

Регистриран на: 29 Окт 2004 Мнения: 174
|
Пуснато на: Сря Ное 08, 2006 10:55 Заглавие: Re: инвертор |
|
|
| prestije написа: | | andrey1988 написа: | | Ами че то стандартното импулсно захранване няма голям мрежов трансформатор с ламели. |
Ставаше дума за импулсното на входа,което си е стандартно изпълнение.
Това за мрежовия траф е ,че не се ползва такъв - Все пак говорим за преобразувател от 12 на 220 волта променливо - класическата схема на всеки преобразувател от този вид включва на изхода си един голям и тежък трансформатор!
Иначе схемата съм я пречертал. |
Ми какво му е сложното имаш стандартен импулсен преобразувател DC-DC от 12 на 310 V ,и за високото напрежение просто ти трябват 4 високоволтови полеви транзистора да работят на 50Hz в противотакт, импулса на изхода от инвертора е правоъгълен гледал съм го на осцилоскоп
Лошото е на този инвертор е че на празен ход харчи 9-10 вата  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Gogo55 Активен потребител

Регистриран на: 22 Окт 2006 Мнения: 54
|
Пуснато на: Сря Ное 08, 2006 14:46 Заглавие: |
|
|
абе на всички ни са ясни как работят изпулсните и трафовете,ако има схема тогава може се говори ясно. _________________ www.gogo55.narod.ru |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Цеков Активен потребител

Регистриран на: 17 Сеп 2006 Мнения: 64
|
Пуснато на: Сря Ное 08, 2006 21:08 Заглавие: |
|
|
| Да,изглеждакато обикновонно имп захранване ,но май е високочестотно с висок КПД |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bojo06 Опитен потребител

Регистриран на: 29 Мар 2005 Мнения: 152 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Пет Ное 10, 2006 12:18 Заглавие: |
|
|
| Как е реализирана схемата от грешно включване на 12В.? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
prestije Нов потребител

Регистриран на: 25 Сеп 2006 Мнения: 29 Местожителство: Кубрат
|
Пуснато на: Пет Ное 10, 2006 23:17 Заглавие: Ето я схемата |
|
|
Момчета ето схемата на инвертора.
Останаха още 3 съпротивления които не можах да разчета с цветния код - ще ги измеря с уреда и ще ги напиша при следващия ми пост.
http://193.68.218.66/tehnika/shemata/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lachko973 Опитен потребител

Регистриран на: 27 Дек 2003 Мнения: 248 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Ное 11, 2006 0:45 Заглавие: |
|
|
И аз съм свалил една.
Ще гледам да я кача тук. _________________ -----------------------------
Theory without practice is lame,
practice without theory is blind... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
suxfan Опитен потребител

Регистриран на: 29 Окт 2004 Мнения: 174
|
Пуснато на: Съб Ное 11, 2006 9:42 Заглавие: Re: Ето я схемата |
|
|
| prestije написа: | Момчета ето схемата на инвертора.
Останаха още 3 съпротивления които не можах да разчета с цветния код - ще ги измеря с уреда и ще ги напиша при следващия ми пост.
http://193.68.218.66/tehnika/shemata/ |
Браво , един добър човек, хубава работа си свършил
Но има нужда от пречартаване, ако искаш мога дя вкарам цялата в Оркада и да я изкарам на един лист цялата пак в този формат jpg само че в малко по приличен вид
Но има още малко дооглеждане за точките кое къде ходи  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
prestije Нов потребител

Регистриран на: 25 Сеп 2006 Мнения: 29 Местожителство: Кубрат
|
Пуснато на: Съб Ное 11, 2006 14:35 Заглавие: Ето я схемата |
|
|
| Момчета днеска се хващам ще я начертая хубаво и по сбито,със всичките стойности. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|