| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Ное 10, 2006 17:22 Заглавие: Какво е това и с какво да го заместя. |
|
|
Това е от захранване на SHARP C2002S . На шасито е обозначено като съпротивление VR701.Нямам му схемата на тоя SHARP пък вече им свикнах да ги правя и съм приел още два.
 _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пет Ное 10, 2006 17:31 Заглавие: |
|
|
Това не е ли съпротивлението вързано към размагнитването? _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Ное 10, 2006 17:37 Заглавие: |
|
|
Не е Дима .За размагнитването е друго .Това е свързано с втори извод на импулсния траф и отиво на дросел и след дросела на катода на един диод който идва от STRа 4090. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
makom Опитен потребител

Регистриран на: 10 Мар 2004 Мнения: 589 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Пет Ное 10, 2006 17:47 Заглавие: |
|
|
| Коцев това трябва да е варистор,но като гледам схемата трябва да работи и без него.Единия извод е към +300в,а другия към резонансната верига на STR-a . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Ное 10, 2006 17:49 Заглавие: |
|
|
Че такова такова е. Ще пробвам различни варианти .  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rockton Опитен потребител


Регистриран на: 10 Яну 2004 Мнения: 333 Местожителство: София - Люлин
|
Пуснато на: Пет Ное 10, 2006 17:49 Заглавие: |
|
|
| makom написа: | | Коцев това трябва да е варистор,но като гледам схемата трябва да работи и без него.Единия извод е към +300в,а другия към резонансната верига на STR-a . |
-Точно! варистор е .  _________________ Да споделим опит и познания -за да не откриваме "топлата вода" отново! -Човек се учи докато е жив. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пет Ное 10, 2006 17:51 Заглавие: |
|
|
Аз гледам схемата на C2002G/малко е нечетлива/,2крак на инпулсния траф отива в R706 /не се вижда сигурно третата цифра/ 270ома след това дросел L704,след това катода на диода и 3 крак на STR. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Ное 10, 2006 17:51 Заглавие: |
|
|
Утре ще го мелна че сега наближава 18 часа а профсъюзите само това чакат.  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Ное 10, 2006 17:57 Заглавие: |
|
|
Дима прав си .Грешката е моя. Не отива на втори извод а към кондензатор С725. А това е означено като VR701 и е между Д706 и L709. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Ное 10, 2006 18:29 Заглавие: |
|
|
Обикновен варистор-хвърляш изгорелия в "гюма",не слагаш нищо на негово място и си готов.Разбира се щом ти е пукнало това-вероятно и бушона е изгорел и може и да имаш и други поразии по захранването-трябва да си ги оправиш. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|