| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
raxell Опитен потребител


Регистриран на: 09 Фев 2005 Мнения: 228 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Ное 20, 2006 19:48 Заглавие: |
|
|
| pirev написа: | | това дето го посочваш работи, но няма никакво КПД, по-добре като изгори нагревателя, хвърляй луминисцентната тръба и слагай нова. |
Какво е КПД -то на оригиналната схема наясно ли си  _________________ колкото повече , толкова повече |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Ное 20, 2006 19:52 Заглавие: |
|
|
| Абе хора, датите гледате ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ Niko Активен потребител


Регистриран на: 09 Окт 2006 Мнения: 90
|
Пуснато на: Вто Ное 21, 2006 8:35 Заглавие: |
|
|
Е сега за едни дати ли си....важното е темата да върши работа
А кво значи КПД ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Shtur Гост
|
Пуснато на: Вто Ное 21, 2006 9:09 Заглавие: Mda |
|
|
| raxell написа: | | pirev написа: | | това дето го посочваш работи, но няма никакво КПД, по-добре като изгори нагревателя, хвърляй луминисцентната тръба и слагай нова. |
Какво е КПД -то на оригиналната схема наясно ли си  |
Действително ако приемем че схемата грец има КПД 0.7 то тази на млад конструктор няма да е повече от 0.7
Но иначе със схемата на въпросната луминисцентна лампа се цели да има КПД до 0.99 , та найстина е най добре да се подмени лампата и да си работи по нормалния начин, защото ако имаш 20 крушки по 30 W = 600W реално на месец са почти 65 лв ,иначе пак ще ги платиш тези пари но ще консумираш по малко и ще ти се отчита повече .  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
showMANiak Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 1094 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Ное 21, 2006 9:53 Заглавие: |
|
|
| DJ Niko написа: | Е сега за едни дати ли си....важното е темата да върши работа
А кво значи КПД ? |
Коефициент на полезно действие.Демек каква част от енергията която консумира някой консуматор се превръща в полезна. _________________ Може и да бъркам..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ Niko Активен потребител


Регистриран на: 09 Окт 2006 Мнения: 90
|
Пуснато на: Вто Ное 21, 2006 15:53 Заглавие: |
|
|
Абе мен не ми трябва схемата да си я ползвам в къщи....ще я ползвам на работата...там тока е без пари Така че искам само да ми намерите няква схема която да пали 40вата луминисцентка без дросел на 220волта  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Цеков Активен потребител

Регистриран на: 17 Сеп 2006 Мнения: 64
|
Пуснато на: Вто Ное 21, 2006 18:29 Заглавие: |
|
|
Ако лампата е светела добре , струва си да се опита ремонт.
Тези от 1-3 лв не са кой знае какво.
А има и "фирмени ментета"
Преди време купих за 18 лв 22W ,
която трябваше да свети като 100W .След няколко дни намали свтлината и консумираше 0.11А (24-25) ,
а свтеше като 20W миньон
Почти нова отиде в коша. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vstoykov Опитен потребител

Регистриран на: 04 Дек 2005 Мнения: 327 Местожителство: Варна
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пон Фев 12, 2007 22:22 Заглавие: |
|
|
| Какви са предимствата на електронното запалване пред стартера и дросела? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sheki Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002 Мнения: 425 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Пон Фев 12, 2007 22:39 Заглавие: |
|
|
| pamporov написа: | | Какви са предимствата на електронното запалване пред стартера и дросела? |
в офиса имаме 18 ватови пури с електронно запалване ... 1 година и паленето се прецаква , направо си сложихме дросели . Иначе в електрониката има едни електролити 47 микроФ на 350в два броя които се раздуват и гърмят , явно не издържат на импулсния режим. _________________ http://mikrotik-bg.net/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|