 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Съб Дек 16, 2006 12:58 Заглавие: |
|
|
Много ме съмнява че цветовете на всеки канал са различни. Едва ли си на NTSC. Иди в нормален сервиз и си реши проблема. Много ме съмнява че сам ще се оправиш, след като си викал някой кръжочник да се упражнава. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Колев Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2006 Мнения: 532 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Съб Дек 16, 2006 19:02 Заглавие: |
|
|
| Господин Филипов, не съм викал никой да се упражнява. Този телевизор не беше мой а на един голям разбирач на телевизионна техника и му беше интересно как би изглеждало ако телевизорът дава синя картина и започна да ги върти. Дори и да не успея сам да му подам сигнал за настройка няма да го занеса във сервиз. Не ме е грижа за телевизора. Във къщи съм осигурил по един телевизор във стая и не ми трябват повече. Хобито ми е електроника и нищо НЯМА да ми пречи ако мога да настройвам телевизори. Така че за да се науча мисля че ще е добре да се поупражнявам. Най лесно е някой да ми каже да го занеса на сервиз. Ако исках до сега щях да го направя. Надявам се да сте ме разбрал господин Филипов. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Дек 17, 2006 17:33 Заглавие: |
|
|
| Навий на един резистор 0.5 или 1 W тънък меден проводник със лакова изолация и ако е над 500 ком може да запоиш двата края на проводника към краката му. Иначе ако е по-нискоомен не запоявай двата края на намотката към изводите му, че да не се шунтира. Най-добре е да се направи така че масата да обикаля (да си има своя широка писта) около другите елементи и към нея да са запоени всички елементи които са на маса, а долната част на текстолита да се остави фолирана и да се запои на възможно най-много места към пистата на масата. Елементите на схемата се запояват вътре във пистата, повърхностно. А най-хубаво би било и да има екран кутийката. Той трябва да е от ламарина и да е запоен отстрани на пистата. Но не вярвам да се наложи чак толкова. Освен това може да използваш 1 или 2 ри ТВ канал т.е. ще работи що годе стабилно ако връзката на изхода с генератора е слаба, например през кондензатор няколко pF който можеш да направиш, като усучеш два изолирани проводника. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|