| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tonovd Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 1019 Местожителство: Кричим
|
Пуснато на: Нед Дек 17, 2006 19:39 Заглавие: DVD CROWN HT 120-не чете +R |
|
|
| CD и -R чете нормално. Насочил съм се към смяна на оптиката. Дали има начин да се ремонтира? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
G_ANEV Опитен потребител

Регистриран на: 26 Окт 2003 Мнения: 1409 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Нед Дек 17, 2006 20:48 Заглавие: оптика |
|
|
| сменяй със нова . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Дек 17, 2006 22:26 Заглавие: |
|
|
A дали трябва да чете Някой модели не подържат всички формати на носителите _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tonovd Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 1019 Местожителство: Кричим
|
Пуснато на: Чет Дек 28, 2006 19:59 Заглавие: |
|
|
Колеги, смених оптиката HOP 1200S, но в бързината не отстраних двете и къси съединения . Резултата сега е , че при зареждане на диск не се развърта шпиндел мотора. Помогнете с някоя идея! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Yordanov Опитен потребител

Регистриран на: 10 Май 2005 Мнения: 328 Местожителство: Botswana,Gaborone
|
Пуснато на: Чет Дек 28, 2006 20:32 Заглавие: |
|
|
| tonovd написа: | Колеги, смених оптиката HOP 1200S, но в бързината не отстраних двете и къси съединения . Резултата сега е , че при зареждане на диск не се развърта шпиндел мотора. Помогнете с някоя идея! |
Ne sam vijdal do sega raboteshta sas mostowete, te sa za anti statichna zashtita .izwinete za shrifta,no ne mi izliza kredora otdayasno  _________________ И когато всичко си загубил, все пак остава бъдещето!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Дек 29, 2006 6:44 Заглавие: |
|
|
| За шпиндел моторите е писано доста ,а защитните къси премахна ли ги ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tonovd Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 1019 Местожителство: Кричим
|
Пуснато на: Пет Дек 29, 2006 10:48 Заглавие: |
|
|
Късите съединения са отстранени! Лентовия кабел към оптиката е сменен с нов за всеки случай , също и шпиндел мотора. В процеса на зареждане на диск към ш.мотора не се подава никакво напрежение. Само при първоначално пускане на ДВДто диска леко помръдва. Връщах старата оптика, слагах същите други от стари механики резултата е все същия, а преди това работеше. Не ми се вярва да съм унищожил дъното от две антистатични защити  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|