| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
blueice Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2004 Мнения: 526 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Сря Ное 10, 2004 9:06 Заглавие: GoldStar CKT-9745 |
|
|
Здравейте колеги,при мен има един GOLDSTAR CKT-9745 с процесор SAA1293-2 и памет MDA2062.След като влезна в сервизния режим програмата се корегира но след изключване и включване не запомня промените.Има 20в на 3крак,5в са си на мястото.Имате ли идея защо не "помни".Трябва ми също и работеща програма за този телевизор със седем сегментните индикатори
Благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Ное 10, 2004 9:35 Заглавие: |
|
|
blueice, не разбрах след като промениш опциите - натискаш ли бутона Memo?
Провери ли интерфейса на паметта към процесора?
На 8 крак трябва да имаш Clock 1kHz
9 и 10 са Ident и Data в какво състояние са и върви ли комуникация по тях при обръщане към паметта? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plam65 Опитен потребител

Регистриран на: 25 Окт 2004 Мнения: 385 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Ное 10, 2004 12:37 Заглавие: Re: GoldStar CKT-9745 |
|
|
| ami az mislq 4e 6te e nai dobre da opita6 s druga pamet tq e evtina do 2 leva sled promenite nama kak da ne se e zapametilo infoto ako e zdrava!izliza se kato natisni6 za izkl. na TV i togava trqbva zapisa da e ostanal kakyvto si go napravil! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
blueice Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2004 Мнения: 526 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Сря Ное 10, 2004 12:39 Заглавие: |
|
|
Извинете ме но забравих да напиша че памета е програмирах с платка от дистанционните за допълнително вграждане.След като поставих памета телевизора си тръгна нормално!Запомня си програмите,всияки настойки работят.Въпроса ми беше защо неможе да се програмира от самия телевизор,и ако някой има оригинална програма. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Ное 10, 2004 15:27 Заглавие: |
|
|
| blueice, ако можеш да го настройваш и запомняш програмите, няма основания да не се програмират опциите. Както си го правил на платката за вграждане - по същия начин и на самия телевизор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
blueice Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2004 Мнения: 526 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Сря Ное 10, 2004 17:09 Заглавие: |
|
|
Цялото програмиране го правя като на SAA1293-3 CH,OP,1..2..3..4..MEM,OFF ако има разлика в метода кажете как става.Опитах и с друга памет свалена от работещ телевизор пак не запомня програмата  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Ное 10, 2004 17:18 Заглавие: |
|
|
blueice, начина е този и е същия. Ако настройваш телевизора и запомня настройките, няма причини да не запомня опциите.
Освен ако не са повредени тези 4 байта, което е много съмнително да е така.
Запомнянето става за всеки байт поотделно!
Т.е. отиваш на съответната опция, променяш каквото променяш, запомняш и след това към следващата. Нали така го правиш? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Ное 10, 2004 18:39 Заглавие: |
|
|
| Доколкото аз разбрах човека си настройва телевизора и запаметява програмите само с дистанционното а с бутоните на телевизора не може.Това показва че бутоните на телевизора му не дават добър контакт и най вече този за запаметяването.Ако е колега и има уред то лесно може да провери дават ли контакт или не. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|