| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
plam65 Опитен потребител

Регистриран на: 25 Окт 2004 Мнения: 385 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Дек 19, 2006 11:01 Заглавие: TV PROLUX model SMR02 мига картината в първите минути |
|
|
| Колеги този телевизор като го включиш и започва да дава ту тъмен екран ту нормално изображение един вид мига за известно време и след 3-4 минути се оправя .помислих че е кондензатори в захранването и смениех 100мФ на 400В и този 47мФ на 160 волта но не помогнапосле смених и кондензатора във захранването на видеоусилвателя но и там без резултат.някой може ли да помогне? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Дек 19, 2006 11:04 Заглавие: |
|
|
Кинескопа на какъв хал е?
С какво е видеото?
Има ли ABL? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
k_dimitrovv Активен потребител

Регистриран на: 03 Дек 2004 Мнения: 93 Местожителство: Vidin
|
Пуснато на: Вто Дек 19, 2006 11:06 Заглавие: |
|
|
| Виж електролита окололо видеото за задържане на картината при вкл. или за изсъхнали такива във вертикалната развивка. За друго сега не се сещам... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Дек 19, 2006 11:11 Заглавие: |
|
|
Проверете кинескопа,евентуално и цокъла на кинескопа,макар това да е малко вероятно. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plam65 Опитен потребител

Регистриран на: 25 Окт 2004 Мнения: 385 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Дек 19, 2006 11:14 Заглавие: |
|
|
| k_dimitrovv написа: | | Виж електролита окололо видеото за задържане на картината при вкл. или за изсъхнали такива във вертикалната развивка. За друго сега не се сещам... |
За съжаление нямам схемата и сега се ориентирам трудно .Кинескопа е отличен има мигане само като че ли запушване на кинескопа и се губи и скриин графиката дори.иначе кадровата честота е налице не се губят импулси.може да е в схемата за запушване на кинескопа но нямам схема ако някой може да ми прати благодаря....имейла ми е [email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Дек 19, 2006 11:20 Заглавие: |
|
|
Това кое шаси е,едночипов ли е?Кинескопа как го проверихте,най добре е чрез замяна. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plam65 Опитен потребител

Регистриран на: 25 Окт 2004 Мнения: 385 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Дек 19, 2006 11:38 Заглавие: |
|
|
| dima написа: | | Това кое шаси е,едночипов ли е?Кинескопа как го проверихте,най добре е чрез замяна. |
шасито е с TDA9353PS.миксля че не е от кинескопа.запушването е най често при първоначално пускане после след време може пак да го направи.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Дек 19, 2006 11:42 Заглавие: |
|
|
Изпращам Ви схемата,но все пак проверете чрез самяна кинескопа и цокъла.А каква марка е кинескопа? _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plam65 Опитен потребител

Регистриран на: 25 Окт 2004 Мнения: 385 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Дек 19, 2006 15:03 Заглавие: |
|
|
| dima написа: | | Изпращам Ви схемата,но все пак проверете чрез самяна кинескопа и цокъла.А каква марка е кинескопа? |
Кинескопа е A33EKC02X01.сега ще си изяснявам с осцилоскопа кое се губи сигнала към кинескопа или се нарушава режима му с което се запушва. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Вто Дек 19, 2006 22:25 Заглавие: |
|
|
Смени за проба и 2 nF на 2 kV. който е на платката на кинескопа за G2  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|