| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Сря Дек 20, 2006 13:49 Заглавие: |
|
|
Смени електролитите в първичната страна и виж дали се "гаси" в ST/BY. 135 V е малко височко База /емитер има резистор и колектор/ емитер демпферен диод  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Сря Дек 20, 2006 13:59 Заглавие: |
|
|
| Казваш че може да не е то транзистора ли ? Без него захранването тръгва. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Сря Дек 20, 2006 14:03 Заглавие: |
|
|
Смени електролитите и виж дали ще го докараш с по-ниско захранване.Ако транзистора е здрав може да има товар ( ТХО ,ОТКЛОНИТЕЛНА СИСТЕМА, ВТОРИЧНИ ТОВАРИ В ТХО и ДРУГИ )  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Сря Дек 20, 2006 15:57 Заглавие: |
|
|
Забелязах още едно интересно (поне за мене) явление на този телевизор- когато са откачени и лампата и транзистора захранването пак не ще да тръгне (същото положение както когато транзистора е закачен)
Когато закача лампата захранването тръгва по гореописания начин. Това дали е от завишени захранващи напрежения (демек като вържа лампата напрежението пада и защитата не сработва) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|