| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Цеков Активен потребител

Регистриран на: 17 Сеп 2006 Мнения: 64
|
Пуснато на: Вто Дек 19, 2006 20:00 Заглавие: |
|
|
По два електромера (трифазен и монофазен) се поставяха,
когато имаше разлика в тарифите.Монофазния ток беше
по-евтин, а трифазните консуматори си искаха трифазен ток. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
T_igar Гост
|
Пуснато на: Сря Дек 20, 2006 14:32 Заглавие: |
|
|
| на новите жил.блокове е задължително с 3фазен ток така че не чудете от въпросите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
apxu Опитен потребител


Регистриран на: 23 Ное 2006 Мнения: 186 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Чет Дек 21, 2006 16:05 Заглавие: |
|
|
Трифазно се захранва повечето случаи дори и да няма трифазни консуматори. Идеята е на всяка ваза да се свържат приблизително еднакъв брой апартаменти, така че да не се натовари някоя от фазите повече. _________________ 70% от потребителите използват 30% от възможностите на техниката,а останалите 30% използват 70% от възможностите на същата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Дек 21, 2006 16:53 Заглавие: |
|
|
| Абе стига сте писали СПАМ не четете ли 1 пост сложен е 3 фазен електромер на 1 апартамент което е абсурдно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Дек 21, 2006 17:26 Заглавие: |
|
|
| old4 написа: | | Абе стига сте писали СПАМ не четете ли 1 пост сложен е 3 фазен електромер на 1 апартамент което е абсурдно. |
Съгласен, но в първия пост пише , което не винаги е еднозначно с апартамент.
За апартамент също не е невъзможно при определени условия, а че темата се "изколцати" си прав и май ще ходи в друг раздел. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Дек 21, 2006 20:30 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | | old4 написа: | | Абе стига сте писали СПАМ не четете ли 1 пост сложен е 3 фазен електромер на 1 апартамент което е абсурдно. |
Съгласен, но в първия пост пише , което не винаги е еднозначно с апартамент.
За апартамент също не е невъзможно при определени условия, а че темата се "изколцати" си прав и май ще ходи в друг раздел. |
Прав си ама не пише кооперация и задава въпрос:( Примерно на едната фаза имам бойлер и отоплителна печка, на другата само осветление.) от там изхождам че е апартамент даже и мансарден пак ........:evil:Извинявам се за спама аз преключвам с тази тема. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emilm Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 761
|
Пуснато на: Чет Дек 21, 2006 22:33 Заглавие: |
|
|
| Изобщо не е абсурдно за 3ф.ел-р,човека е заявил по голяма мощност(и си е платил за това) която му се осигурява!А на новите ел-ри им е все тая дали консумираш от една или от три фази!Друг нещо е балансирането на товарите но това в случая не ни интересува |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|