 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vstoykov Опитен потребител

Регистриран на: 04 Дек 2005 Мнения: 327 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Дек 25, 2006 21:56 Заглавие: |
|
|
| slav4o.com написа: | | MP3 плеъра иска просто 5 волта стабилни и това е. Няма нищо сложно. |
Струва ми се, че се притесняват да не заредят акумулатора повече отколкото трябва (не знам дали е възможно). Затова предложих да ползват стабилизатор на напрежение + стабилизатор на ток (напрежението, което дава стабилизатора на напрежение трябва да е = напр. на акумулатора в почти заредено състояние + разликата, необходима за да работи стабилизатора на напрежение + разликата, необходима за да протече заряден ток (I=разликата в напреженията между изхода на стабилизатора на ток и напрежението на акумулатора / вътрешното съпротивление на акумулатора)).
Накратко: за да се зареди един акумулатор, напрежението с което се зарежда трябва да е по-високо от напрежението на акумулатора (в противен случай ток няма да протече). Ако напрежението, което дава зарядното е фиксирано (напр. 6V), зарядния ток може да бъде твърде голям при разреден акумулатор и твърде малък при наполовина зареден. Затова предложих да се ползва стабилизатор на ток.
Могат да се намерят схеми.
Последната промяна е направена от vstoykov на Пон Дек 25, 2006 22:00; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Private Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2004 Мнения: 322
|
Пуснато на: Пон Дек 25, 2006 21:59 Заглавие: |
|
|
> Зарядно за мп3 в кола? _________________ -= All our life, we are beta testers =- |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|