| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
bachev Опитен потребител

Регистриран на: 20 Юни 2005 Мнения: 159 Местожителство: плевен
|
Пуснато на: Вто Дек 26, 2006 18:18 Заглавие: Teletech CTV-2155 |
|
|
| Колеги,телевизора не вдига високо.Шасито е 11АК30.След запускане светодиода става от червен в зелен и до там.Захранването е 120V.На базата на BU808DFI няма никакви импулси.След откачане на базата се появявят импулси с правоъгълна форма.Смених няколко транзистора ,въпреки че този за мен е здрав с няколко закупувани от различни магазини, но ефекта е същия.Сменил съм профилактично и С613-10микро.Измерих и импулсите върху STX112на базата и колектора.Те също са с правоъгълна форма,но изчезват при закачане базата на крайния транзистор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Дек 26, 2006 19:09 Заглавие: |
|
|
Я пробвай като вдигниш колектора но 808 във въздуха дали идват импулси до базата му. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bachev Опитен потребител

Регистриран на: 20 Юни 2005 Мнения: 159 Местожителство: плевен
|
Пуснато на: Вто Дек 26, 2006 19:57 Заглавие: |
|
|
| При вдигнат колектор идват импулси на базата му. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Дек 26, 2006 20:02 Заглавие: |
|
|
Ами по моите науки тогава дефекта е след ТХОто или пък самото ТХО. На първо време смени електролитите след ТХОто за вертикалната развивка. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bachev Опитен потребител

Регистриран на: 20 Юни 2005 Мнения: 159 Местожителство: плевен
|
Пуснато на: Вто Дек 26, 2006 20:45 Заглавие: |
|
|
| И на мен ми намирисва на ТХО. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Дек 26, 2006 20:55 Заглавие: |
|
|
Преди да ти замирише хептен на изгоряло то свали ТХОто и с два проводника му пусни +В и свържи колектора на транзистора . Включи и ако вдигне високо имаш товар след ТХОто ако пак забие импулсите тогава е ТХО. Това разбира е по моите науки аз така ги пробвам пък има и други чалъми.Има чалъм и без да се сваля ТХОто но той е за по специалисти.  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bachev Опитен потребител

Регистриран на: 20 Юни 2005 Мнения: 159 Местожителство: плевен
|
Пуснато на: Вто Дек 26, 2006 21:04 Заглавие: |
|
|
| Утре ще го пробвам засега сърдечно благодаря. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bachev Опитен потребител

Регистриран на: 20 Юни 2005 Мнения: 159 Местожителство: плевен
|
Пуснато на: Съб Дек 30, 2006 20:54 Заглавие: |
|
|
| Причината се оказа С619 100nF/250.Иначе при измерване с С-метъра кондензатора си показва точно 100nF. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|