| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Вто Дек 26, 2006 19:03 Заглавие: Велико Търново ТЦ5601 |
|
|
Здравейте,
Търся схема за телевизор Велико Търново Модел 884 тип ТЦ5601.
Първо гореше ключовия транзистор.След подмяна на кондензатори във колектора на ключовия вече не гори.Нямаше 12 волта,оправих ги.Напреженията са точни/124волта и 12,8 волта/Сега го пускам заработва пуска за 2-3 секунди растър със снежинки след което става бял екран без снежинки с обратен вход.Екрана е свит с около 2 -3 сантиметра от двете страни и има възглавници изток -запад.
Моля за помощ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Дек 26, 2006 19:29 Заглавие: |
|
|
За корекциите има платка до сами платката на имулното захранване. За белия екран с обратен ход виж дали не е много напрежението за кинескопа което се подава от тримера до ТХОто .Също може да е дефектна и вертикалната платка. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Вто Дек 26, 2006 19:41 Заглавие: |
|
|
| Ускоряващото напрежение го регулирам от 390 до 500 волта с R60 но обратния си го има.Платката "МОД" я свалях смених кондензатора и мернах транзисторите-те са на ред.Може би с някой тример трябва да се регулира,но не знам кой. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Вто Дек 26, 2006 21:21 Заглавие: |
|
|
| Нещата се оправиха.Размерите и възглавниците от тримерите на платка МОД,а oбратния ход и белия екран от платката с видеото.Все пак ако някой има схемата моля да ми я изпрати. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
danco Опитен потребител


Регистриран на: 13 Ное 2004 Мнения: 985 Местожителство: Бяла Слатина
|
Пуснато на: Вто Дек 26, 2006 22:04 Заглавие: |
|
|
Имам на 85,ако искаш да я пратя. _________________ Skype - danco64 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Вто Дек 26, 2006 22:55 Заглавие: |
|
|
| Щети бъда благодарен! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
danco Опитен потребител


Регистриран на: 13 Ное 2004 Мнения: 985 Местожителство: Бяла Слатина
|
Пуснато на: Сря Дек 27, 2006 11:20 Заглавие: |
|
|
Схемата вече е в пощата. _________________ Skype - danco64 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Сря Дек 27, 2006 13:39 Заглавие: |
|
|
| Благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|