Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с кадровата на Samsung, CK-5039

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
milen_5002
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Дек 2006
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Чет Дек 28, 2006 19:39    Заглавие: Проблем с кадровата на Samsung, CK-5039 Отговорете с цитат

Колеги, помогнете със съвет.
ТВ-то дойде с изгоряло захранване (SMR40200, HIS0169). Изгорели: Грец, Вх.Дросел и във Вторичната- Ценетров диод на +125В.
Тъй като не можах да намеря двойката инт.схеми, а сащо и КИТа, предлаган от руските колеги реших се да взема "турския КИТ" описан във форума. След монтажа се получи +124В в раб.р-м и 137В - в Стенд бай.
Но се получи хор.черта. Изгоряла инт.сх. VPG101T. Няма я по магазините.
Реших и я замених с малка платка (1 транзистор, 3 резистора, 2 кондензатора- описана от руснаците в сп.Електрон) Тръгна, но се появиха смущения в кадровата синхронизация- трепкане на кадъра с малка лента отгоре. Смених доста електролитни около ТДА8445 и във вт.вериги по захранването, във първичната - 220мкФ/400В. Получи се малко подобрение, но смущениата останаха(трепкането)...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dima
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Май 2003
Мнения: 6530
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Чет Дек 28, 2006 20:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се,нямам схема под ръка,какъв е видеопроцесора?
_________________
Димитър
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
milen_5002
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Дек 2006
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Чет Дек 28, 2006 20:31    Заглавие: Отговорете с цитат

dima написа:
Извинявам се,нямам схема под ръка,какъв е видеопроцесора?



М52309SP..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dima
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Май 2003
Мнения: 6530
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Чет Дек 28, 2006 21:32    Заглавие: Отговорете с цитат

А това пробвахте ли,
http://old.rc5.ru/tv/msg661548007.html

просто идея и както е казал един от най-добрите в България "Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч."


Нищо,че няма още 21.45
_________________
Димитър
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emo-evropa
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004
Мнения: 583

МнениеПуснато на: Чет Дек 28, 2006 23:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаше един вариант,когато 52309 е повредена взимахме сигнал в.о. от един друг пин обръщахме сигнала посредсрвом един транзистор и го подавахме направо на краината схема/ по този начин не използваме буферният чип, които при теб е повреден/. Съжалявам, че не помня подробности но схемичката ми е в компа в сервиза,но мисля, че е обсъждано във форума УСПЕХ
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Пет Дек 29, 2006 7:51    Заглавие: Отговорете с цитат

emo-evropa написа:
Имаше един вариант,когато 52309 е повредена взимахме сигнал в.о. от един друг пин обръщахме сигнала посредсрвом един транзистор и го подавахме направо на краината схема/ по този начин не използваме буферният чип, които при теб е повреден/. Съжалявам, че не помня подробности но схемичката ми е в компа в сервиза,но мисля, че е обсъждано във форума УСПЕХ


Да... това го направих първо преди да сменя сборката VPG101 с транзистор. Проблемът може би е в сборката, защото смущенията се появяват след нея (осцилограма)....
Върнете се в началото
milen_5002
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Дек 2006
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Пет Дек 29, 2006 8:57    Заглавие: Отговорете с цитат

dima написа:
А това пробвахте ли,
http://old.rc5.ru/tv/msg661548007.html

просто идея и както е казал един от най-добрите в България "Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч."


Нищо,че няма още 21.45


Благодаря много... Стана! Wink
Поставих резистор 43К вместо сборката VPG101, както беше написано в руския сайт за този случай...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals