| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Чет Дек 28, 2006 11:58 Заглавие: Panasonic 21S4 - вдига напрежение |
|
|
Колеги, имам за ремонт един телевизор Panasonic 21S4, на който захранването му вдига напрежение и гори предпазния ценер. Захранването е с STR58041A, сменях го, но не е от него, сменени са и кондензаторите в захранването. Проверих всички елементи в захранването и вторичната му част, но не открих дефектен елемент. Модела е без оптрон.
Някакви идеи? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Чет Дек 28, 2006 13:00 Заглавие: |
|
|
Обратната връзка е през R810/L805/D811 и отива на кондезатор C811. Там напрежението трябва да е околу 40в. Виж някой да не поставил наобратно тоя кондезатор. Нещо ми се върти в главата , че някъде беше погрешно означен на платката един кондезатор. Провери поляритета по схема. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Чет Дек 28, 2006 18:28 Заглавие: |
|
|
| mitachi написа: | | Обратната връзка е през R810/L805/D811 и отива на кондезатор C811. Там напрежението трябва да е околу 40в. Виж някой да не поставил наобратно тоя кондезатор. Нещо ми се върти в главата , че някъде беше погрешно означен на платката един кондезатор. Провери поляритета по схема. |
Това, което ми каза е наред. Проблема излезе от студени спойки на видеопроцесора. За това захранване е нормално да вдига напрежение без товар 
Последната промяна е направена от Tokio на Пет Дек 29, 2006 16:20; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
Пуснато на: Пет Дек 29, 2006 13:53 Заглавие: |
|
|
Само да напомня за бувата А на STR58041 дали я има,че някой път като се забудали човек! _________________ Никога не е късно да станеш за резил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пет Дек 29, 2006 16:34 Заглавие: |
|
|
| radoslavn написа: | | Само да напомня за бувата А на STR58041 дали я има,че някой път като се забудали човек! |
Ако беше обърнал внимание на първия ми пост, щеше да видиш, че буквата "А" на STR-а съм я подчертал, което би трябвало да означава, че съм запознат с тази "подробност". |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
Пуснато на: Пет Дек 29, 2006 17:02 Заглавие: |
|
|
Тогава остава да е менте STR-a-новия!
Вникакъв случай не съм имал намерение да подценявам квалификацията,Ви! _________________ Никога не е късно да станеш за резил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Съб Дек 30, 2006 0:16 Заглавие: |
|
|
| radoslavn написа: | Тогава остава да е менте STR-a-новия!
Вникакъв случай не съм имал намерение да подценявам квалификацията,Ви! |
Колега, ти май не си прочел цялата тема. Няма дефектни или мента части, дори и оригиналния STR e изправен. Дефекта излезе от студени спойки на задаващия генератор. Когато няма генерации, няма и товар за захранването и то вдига напрежение. Захранването на този модел няма обратна връзка с вторичната част. Погледни схемата и ще се убедиш, че ти казвам истината. Аз се заблудих, защото помислих, че щом захранването е с STR, той би трябвало сам да си регулира напрежението, а в този телевизор не е така, или поне не и без товар. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|