| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
LinuX Опитен потребител

Регистриран на: 12 Авг 2005 Мнения: 103
|
Пуснато на: Сря Дек 27, 2006 20:17 Заглавие: Въпрос за 4 транзистора |
|
|
Имам една платка от RC количка, ама като я ръчках с големи токова (2А) и изгореха транзисторите (които потдържат от 100-400мА).
Транзисторите са (на тех пише):
8050 -5броя
8550 -4броя
C945 -3броя
C1815 -1брой (този май нищо му няма)
Та в http://pasatbg.com/ ги намерих, но има по няколко от всеки. Кой ще ми трябва:
За 8050 - 2SC8050 , P8050 или S8050
За 8550 - C8550 (само този е)
За C945 - 2SC945 (само този е)
За C1815 - 2SC1815 (само този е)
Като гледам са по 10-20ст. само този P8050 e лев и нещо..
Ще ми свършат ли работя някой от посочените в сайта. Ако искате да ги видите в сайта (който посочих по-горе) в полето "Артикул:" напишете името на транзистора и после бутона "Търси". |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
valjo64.10 Нов потребител

Регистриран на: 10 Сеп 2006 Мнения: 13
|
Пуснато на: Чет Дек 28, 2006 7:52 Заглавие: |
|
|
| провери тук www.eshop.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Чет Дек 28, 2006 8:48 Заглавие: |
|
|
Ако отскочиш до най-близкия сервиз и помолиш, всеки колега ще ти даде колкото си искаш от тези транзистори защото бяха масови през последните години. _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Дек 28, 2006 9:06 Заглавие: |
|
|
Особенното на тези транзистори е, че 8050 са за 1,5А, този 8550 е комплиментарната му двойка pnp тип.
Този C945 не е нищо особенно, както и този.
Всичките са с откровен китайски произход.
По-добре вместо да търсиш точно същите разгледай параметрите им и ползвай тях като изходна база - не би трябвало да е проблем намирането на подходящи (и по-добри). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
LinuX Опитен потребител

Регистриран на: 12 Авг 2005 Мнения: 103
|
Пуснато на: Чет Дек 28, 2006 17:10 Заглавие: |
|
|
Ок. Мерси за отговорите. Ще прегледам врачанските магазини  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
LinuX Опитен потребител

Регистриран на: 12 Авг 2005 Мнения: 103
|
Пуснато на: Пет Дек 29, 2006 19:36 Заглавие: |
|
|
А някакви аналози на тези, ако няма в магазина?
8050
8550
C945
C1815 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
G_ANEV Опитен потребител

Регистриран на: 26 Окт 2003 Мнения: 1409 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Пет Дек 29, 2006 20:51 Заглавие: елементи |
|
|
| Има ги ! Май не ти се се търси ! Напиши ат къде си за да ти там магазина . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Съб Дек 30, 2006 11:21 Заглавие: |
|
|
G_ANEV,
| LinuX написа: | | .... Ще прегледам врачанските магазини.. |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
LinuX Опитен потребител

Регистриран на: 12 Авг 2005 Мнения: 103
|
Пуснато на: Съб Дек 30, 2006 12:00 Заглавие: |
|
|
Купих си ги.
означенията са им по друг начин примерно:
моя
C945
Q 81E
купения
C945
Y-806
И другите са различни някой неща, но това дето е 8050, 8550, Ц945 е еднакво. Проблем ли е? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
LinuX Опитен потребител

Регистриран на: 12 Авг 2005 Мнения: 103
|
Пуснато на: Съб Дек 30, 2006 13:47 Заглавие: |
|
|
НЕ става смених ги всичките и като го викюча всички греят яко  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|