| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
hORb Нов потребител


Регистриран на: 25 Дек 2006 Мнения: 23 Местожителство: Bulgaria
|
Пуснато на: Вто Яну 02, 2007 13:17 Заглавие: TV Goldstar CKT-4905 не се изключва |
|
|
Goldstar ckt-4905 ch: pc04a, ps: TDA4601, pu: PCA84C640P/030, mem: CDA85C72/P, video amp: TDA3560
Обстановката е такава тв-то не се включваше въобще, диода не свети, оказаха се електролити около тда4601, сега работи но при опит за изключване в standby само се мутира звука(но на ниво достатъчно, да се чува звук от програми с по=силен сигнал) а картината остава, дали се е издънила 85C72 (защо ли си мисля колко струва цпу-то ), погледнах за залепнали контакти на релето ?? - чисто нови! :]
Другия проблем е, че има сенки(от ляво на дясно) при надписи - субтитри или части от менюто, предполагам видим обратен ход на лъча. предложения и мнения Благодаря
Редактитирано заглавие  _________________ Electronic Democracy |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Вто Яну 02, 2007 13:24 Заглавие: |
|
|
Паметта няма нищо общо. Провери си веригата защо не изключва релето.Командва се от две места , от стартовия ключ и от процесора.За сенките , предполагам че иска да смениш още някой електролит по захранването.
Успех! _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
weso Опитен потребител

Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 297 Местожителство: БОТЕВГРАД, Skype:wesogeo
|
Пуснато на: Вто Яну 02, 2007 13:25 Заглавие: |
|
|
| Не се изключва релето . Провери веригата на транзистора за включване от проца |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Яну 02, 2007 13:25 Заглавие: |
|
|
| 41-и крак на процесора е On/Off.Тръгваш от него и гледаш къде какво става. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Яну 02, 2007 14:16 Заглавие: |
|
|
Свето диода дава ли идикация ,че си изключил тв.. +5в. стабилни ли са. Схема трябва ли? _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Вто Яну 02, 2007 14:43 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | (защо ли си мисля колко струва цпу-то ) | 10лв.е,но си проверете елементите за които са Ви писали |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladkko Нов потребител

Регистриран на: 21 Дек 2006 Мнения: 29 Местожителство: Севлиево
|
Пуснато на: Вто Яну 02, 2007 15:34 Заглавие: |
|
|
| правил съм нещо подобно мисля,че беше електролит във вторичната част на захранването |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hORb Нов потребител


Регистриран на: 25 Дек 2006 Мнения: 23 Местожителство: Bulgaria
|
Пуснато на: Вто Яну 02, 2007 16:16 Заглавие: |
|
|
Схема имам това не е проблем, но по написаното от мен по горе още няма резултат , диода не запалва
Между другото това тв е събрало доста от проблемите срещащи се въобще(колкото и чудно да звучи), яркостта е силно увеличена(намалена до край от менюто!), дистанционното управляваше много трудно сработваше след задържане на съответния бутон, оказа се отново електролит C804S(1000mf/16), след замерване се оказа че е паднал до 7mf сега rc-то е като ново , струва ми се че има и едно пропукване когато се сменя канала(не ми харесва). Продължавам да дерзая. Благодаря _________________ Electronic Democracy |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvservice Опитен потребител

Регистриран на: 09 Ное 2003 Мнения: 379 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Яну 02, 2007 22:43 Заглавие: |
|
|
Ами струва ми се че трябва да посмениш доста от електролитните кондензатори в телевизора, също провери и транзистора, управляващ релето. Смени и кондензатора на захранването на видео усилвателя - около 10 мф/ 250в за яркостта, ако не се лъжа _________________ Няма да умрем от глад докато има техника  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hORb Нов потребител


Регистриран на: 25 Дек 2006 Мнения: 23 Местожителство: Bulgaria
|
Пуснато на: Чет Яну 04, 2007 0:06 Заглавие: |
|
|
Проблема с яркостта и сенките е решен - C431(4.7мф/250), беше измалял до 0.22мф
остава проблема с релето в неговата верига всичко е наред, съмненията отново паднаха в/у проца и за дежурния и за звука , ако намеря такъв ще го сменя за проба. Благодаря на всички _________________ Electronic Democracy |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|