| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
Пуснато на: Вто Яну 02, 2007 14:55 Заглавие: Въпрос за контактният ключ на лада |
|
|
| Здравейте.Имам един въпрос за контактният ключ на жигулата.Значи интересува ме като си вкарам ключа за запалването и го завъртя на кой проводник ми се получават постоянно 12 волта.Като поразглобих колата видях че към ключа отиват 5 кабела-кафяв,розов,червен,син с черна ивица и черен.На червения имам 12 само когато стартирам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tchav Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юли 2004 Мнения: 753
|
Пуснато на: Вто Яну 02, 2007 15:17 Заглавие: |
|
|
| Ако нямаш мултицет, пробвай с лампа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Яну 02, 2007 15:27 Заглавие: |
|
|
| Ами след измервания се получи че при изваден ключ- на кафяв,черен,оранжев винаги имам 12,на черно-белия винаги имам 0(т.е. маса).Само че така няма да стане това което целя.Въпроса е при вкарване на ключа да се вкл. реле за време което да вкл. фаровете.Т.е дори и при изкаран ключ имам 12 на всички проводници(освен масата и стартера).Възможно ли е това и защо е необходимо на контактния ключ постоянно да е захранен |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Вто Яну 02, 2007 15:36 Заглавие: |
|
|
| +12 волта трябва да има на кафевия и розовия.кабелите са подредени така:розов-30,кафяв-30/1,червен-50,син/черен-15,черен-INT.Ако нямаш 12 волта на розовия и кафявия виж щекера,който се намира на десния подкалник |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Яну 02, 2007 15:40 Заглавие: |
|
|
| Освен на розов и кафяв имам и на черния по 12 волта |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Вто Яну 02, 2007 16:43 Заглавие: |
|
|
| Госта да не подвежда с не верна информация.При разкачени кабели от контактния ключ 12 волта има само на розов и кафяв |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Яну 02, 2007 17:08 Заглавие: |
|
|
| Така е!Обаче мен не ме интересува при разкачени кабели как е.При разкачени има 12в само на кафяв и розов.На черния няма нищо, обаче сокета в който влиза(или както се казва там)е захранен с 12.Та какво ми предлагата-от къде да взема тези 12в т.е. от къде се взима информация за работещ двигател,защото така като гледам от КК няма да стане |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Яну 02, 2007 17:28 Заглавие: |
|
|
| До колкото знам жигулата изход за аксесоари няма, но не съм сигурен. А ти защо искаш да връзваш фаровете там, вържи ги от изхода за контакт. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Яну 02, 2007 18:25 Заглавие: |
|
|
| Anonymous написа: | | До колкото знам жигулата изход за аксесоари няма, но не съм сигурен. А ти защо искаш да връзваш фаровете там, вържи ги от изхода за контакт. |
Това кой цвят проводник е |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sheki Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002 Мнения: 425 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Вто Яну 02, 2007 18:27 Заглавие: |
|
|
от това което изчетох искаш извод с 12в които се появяват при завъртане на ключа , е проводника за подаване на контакт ако не ти свърши работа не знам какво друго .. _________________ http://mikrotik-bg.net/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|