| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Ное 14, 2004 14:56 Заглавие: GRUNDIG ST 70-665-EURO |
|
|
| Здравейте колеги.Имам проблем с "Grundig ST 70 665 eurо'.Процесор SDA 20561-A016 графиката на менюто се е вдигнала високо горе в десния ъгал и върви през нея синя лента доста бързо,като извикам първия ред от менюто лентата спира,но реда си остава горе в дясно.Телевизора имаше суха спойка на демферния кондензатор и е "цъкал" доста преди да му изгори транзистора.Възможно ли е да се е записало нещо криво в паметта.А процесора получава пакет синхроимпулси от TDA2579 Не мога да разбера кое е шасито има някакъв надпис GSC7381FBF.Ако някой се е борил с този проблем нека сподели или схемичка нещо..Благодаря предварително! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Ное 14, 2004 15:26 Заглавие: |
|
|
| Сервиза непомага ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Electronicsinfo Нов потребител

Регистриран на: 06 Юни 2004 Мнения: 46
|
Пуснато на: Нед Ное 14, 2004 19:26 Заглавие: |
|
|
Почти съм сигурен, че проблема е в паметта, за съжаление не съм сигурен кое е шасито. Най-малкото опитай да презапишеш неговата памет върху нова, при мен е помагало.
Относно схема, мисля че CUC5511 е доста близка до този телевизор, има я във файлообменника. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Ное 15, 2004 11:09 Заглавие: GRUNDIG |
|
|
ми те паметите са две и са много странни MCM2814.И аз се усъмних в тях ,защото не може да помни повече от 27 програми,а като го продадох помнеше 49.Вадих ги една по една и им сменях местата като извадих първата телевизора изгуби графиката си и спомените за регулировките.А като извадих втората се заключи.Извадих ги и двете и се приготвих днес да ги преписвам на 24С02,но си останаха в по тънкото яке в къщи.Аз щото вече не практикувам целодневно ТВ техник,а работя на друго място,ако имате BIN-ове тука в службата всичко бришем и пишем [email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Ное 15, 2004 11:15 Заглавие: |
|
|
| А и не можах да вляза в сервис с познатите методи" vol" and " p" fast or "i" whit power up.. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Ное 15, 2004 11:19 Заглавие: |
|
|
Stoy40, с 2402 може и да стане.
Въпросната памет MCM2814 може да работи в два режима
- като IIC
- и като SPI
Режима и на работа се определя от начина на опроводяване!
Влез в сервиз, мисля че от там всичо ще се оправи.
Последната промяна е направена от RC на Пон Ное 15, 2004 11:36; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Ное 15, 2004 11:24 Заглавие: |
|
|
Третите крачета им са на земя.Някъде четох (май тук) че в такъв случай е IIC и се заменя с 24С02.Как да влезна като не ще...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пон Ное 15, 2004 11:37 Заглавие: |
|
|
| Stoy40 написа: | Как да влезна като не ще...  |
Как опитваш да влезнеш ? Имай предвид че на някой Грундици метода е един и същно се натискат различни бутони. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Ное 15, 2004 12:02 Заглавие: |
|
|
Като сложих чиста 24С02 на местото на заподозряната,телевизора се заключи- излиза прозорец с четири ключета и четири чертички.които приемат цифри но не се отключва нито с нули нито с каквито и да е комбинации,докато не ми омръзна.Опитвах да вляза в сервиз с бързото натискане на усилването и каналите,както и с клавиш "i" и включване на захранването но не помня дали натисках Р/С и захранване,ще пробвам довечера.Но сигурни ли сте че ще работи с "чисти" памети,защото като им смених местата си загуби графиката а без графика как ще влизам в сервиз  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|