| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Ret Активен потребител

Регистриран на: 15 Юли 2004 Мнения: 72 Местожителство: Bulgaria
|
Пуснато на: Съб Фев 03, 2007 15:23 Заглавие: RECOR - не запаметява |
|
|
Здравейте, колеги!
TV-то е HIBACHI. Шаси RECOR – RC4021A
Захранването е с BUT11A, процесор – PCA84C640P/030,
памет – 24C02, МЧУ - TDA8305, TDA4650, TDA3505
Поради изсъхване на C610 и C612 в първичната –
TDA3653B, ценер D613, Q607 и една шепа кондензатори -
издали багажа! След подмяната им TV-то заработи нормално.
Но... търси и хваща програмите, но не ги запаметява!
Сменях паметта и с празна и със запис – пак същата работа.
Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно – Моля да помогне.
Предварително Ви благодаря! _________________ Там където свършва логиката,
започва електрониката! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Съб Фев 03, 2007 15:29 Заглавие: Re: RECOR - не запаметява |
|
|
| Ret написа: | Но... търси и хваща програмите, но не ги запаметява!
Сменях паметта и с празна и със запис – пак същата работа.
|
За да ги запамети - трябва да му кажеш.
Ако от написаното трябва да се разбира, че ги запаметяваш и то не ги помни, то как не ги помни?
След като се върнеш на запаметения вече канал - няма го или е близо но разстроен? тунинг напрежението в какво положение е?
А на този процесор и пълна и празна - все му е тая.
Оригиналната памет такава ли е била 24C02 или от серията PCF?
Какво става по "квадратната" шина към паметта? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ret Активен потребител

Регистриран на: 15 Юли 2004 Мнения: 72 Местожителство: Bulgaria
|
Пуснато на: Съб Фев 03, 2007 15:43 Заглавие: RECOR - не запаметява |
|
|
Избирам програма - store, пак store. При спиране на TV-то или превключване на друга програма - запаметяване няма!
Паметта е 24C02 - на цокъл, но дали е оригиналната незнам.
На I2C шината имам по 4,8V _________________ Там където свършва логиката,
започва електрониката! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Съб Фев 03, 2007 15:51 Заглавие: Re: RECOR - не запаметява |
|
|
| Ret написа: | | Избирам програма - store, пак store. |
При настроена програма Store, избор на канал (където да бъде запаметена), store
| Ret написа: | | При спиране на TV-то или превключване на друга програма - запаметяване няма!Паметта е 24C02 - на цокъл, но дали е оригиналната незнам |
А тунинг напрежението къде е?
Огледай все пак 7-ми крак на паметта къде е вързан.
| Ret написа: | | На I2C шината имам по 4,8V |
А по време на запаметяване и превключване на каналите - някакъв обмен има ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Съб Фев 03, 2007 18:54 Заглавие: |
|
|
| store в червено,номер на канала, store в зелено:след това на този канал има ли нещо |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ret Активен потребител

Регистриран на: 15 Юли 2004 Мнения: 72 Местожителство: Bulgaria
|
Пуснато на: Съб Фев 03, 2007 20:59 Заглавие: RECOR - не запаметява |
|
|
zapad написа:
[b]store в червено,номер на канала, store в зелено:след това на този канал има ли нещо [/b]
Да има, но при смяна на канала - снежинки. _________________ Там където свършва логиката,
започва електрониката! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Съб Фев 03, 2007 21:15 Заглавие: |
|
|
Я виж на тази памет 7 кр къде е ако не е на маса го сложи.А ако ТВ не запаметява трябва да се държи така , сторе в червено -номер -и при повторното натискане на сторе изписва клеар и се качва горе в дясно една чертичка а не номер на програма, така се държи при неработеща памет. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ret Активен потребител

Регистриран на: 15 Юли 2004 Мнения: 72 Местожителство: Bulgaria
|
Пуснато на: Съб Фев 03, 2007 23:09 Заглавие: RECOR - не запаметява |
|
|
Благодаря на всички, които ми отговориха!
Проблема излезе 7-мия крак на маса.
А де, а пък по схема - нищо общо.
Отново много благодарности! _________________ Там където свършва логиката,
започва електрониката! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Съб Фев 03, 2007 23:59 Заглавие: |
|
|
Оппа изкарахме трисетина виртуални лева.  _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Фев 04, 2007 11:06 Заглавие: Re: RECOR - не запаметява |
|
|
| Ret написа: | Проблема излезе 7-мия крак на маса.
А де, а пък по схема - нищо общо. |
Това ти го писах няколко поста по-горе.
Проблема е в това, че тази памет не е била там (някой я е сменил).
Оригиналната памет е била от серията PCF , а те се различават именно по този крак! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|